more_horiz

"Rusza potężna kampania". Liberadzki o przygotowaniach opozycji do wyborów

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2023 08:51
- Rusza potężna kampania. Nasi przedstawiciele odwiedzali, odwiedzają i będą odwiedzać różne miejsca w kraju - zapowiedział na antenie Polskiego Radia 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki.
Bogusław Liberadzki
Bogusław Liberadzki Foto: PR24

Europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki, który był gościem Polskiego Radia 24, został zapytany o połączenie Wiosny z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Jak wskazał, nowo powstałe ugrupowanie stało się trzecim największym klubem.

- Mamy prawie 50 miejsc w parlamencie i dwóch senatorów. Tak że z tego punktu widzenia to połączenie było dobre - ocenił.

Przygotowania do wyborów

Dodał, że przed politykami dalej stoją wyzwania. - Nie ma co gdybać, tylko trzeba po prostu osiągnąć sukces. Nasuwa się pytanie: "Co będzie jego miarą"? Dla mnie byłoby nim przynajmniej utrzymanie obecnego stanu - zaznaczył, przypominając zarazem, że zbliżają się wybory.

- Rusza potężna kampania. Nasi przedstawiciele odwiedzali, odwiedzają i będą odwiedzać różne miejsca w kraju - podkreślił. - W ostatnich badaniach mieliśmy 10 proc. poparcia, wcześniej było to 7-8 proc. - przekazał.

Co z Paktem Senackim?

Gość audycji został zapytany też o Pakt Senacki. Jak wskazał, "trwa dobieranie nazwisk".

Odnosząc się z kolei do kwestii obecności Joanny Senyszyn, o której mówi się, że może startować samodzielnie, polityk odpowiedział: "Jeżeli będzie to jej ostateczna decyzja, to z punktu widzenia Paktu Senackiego będzie to jakiś problem. Ale gdyby znalazła się w Senacie, to jestem głęboko przekonany, że nie zasiądzie w ławach z senatorami z PiS".

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:18 PR24_mp3 2023_05_19-07-37-53.mp3 Bogusław Liberadzki o aktualnej sytuacji politycznej ("24 Pytania - Rozmowa Poranka"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja24 pytania - Rozmowa poranka

ProwadzącyAdrian Klarenbach

GośćBogusław Liberadzki (Lewica)

Data emisji: 19.05.2023 r.

Godzina emisji: 7.35

ng/PR24

Zobacz także

Zobacz także