more_horiz

Lubnauer odcina się od słów Łąckiego ws. przyjęcia migrantów. "To nie jest stanowisko Koalicji Obywatelskiej"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2023 09:08
- Powiedzmy sobie jasno, my uważamy, że polskie granicy powinny być bezpieczne - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska).

Katarzyna Lubnauer odniosła się do słów Artura Łąckiego. Poseł PO powiedział w programie telewizyjnym Polsat News, że "jeśli trzeba będzie przyjąć kilka tysięcy migrantów, to na pewno powinniśmy. Jesteśmy na tyle silnym i bogatym krajem, że powinniśmy to zrobić".  

- Ja się nie zgadzam z wypowiedzią pana Łąckiego. Nie odpowiadam za coś, co nie jest stanowiskiem Koalicji Obywatelskiej, jest prywatną opinią. Nie wiem, nie słuchałam całej wypowiedzi pana Łąckiego - oświadczyła Lubnauer. 

- Powiedzmy sobie jasno. My uważamy, że polskie granice powinny być bezpieczne - zaznaczyła. 

Zobacz także w TVP Info: Kierowała gangiem przemycającym migrantów. Poręczyli za nią posłowie KO

Atak na premier Włoch

Gość Polskiego Radia 24 odniosła się też do kryzysu migracyjnego na włoskiej Lampedusie. - Problem stworzyły sobie Włochy, gdzie rządzi Giorgia Meloni - ta pani, która głosiła, że chciałaby, żeby PiS wygrał, która twierdziła, że da sobie radę z problemem migrantów we Włoszech, a okazało się, że jest kompletnie nieskuteczna - stwierdziła Lubnauer.

Oświadczyła również, że Francja i Niemcy buntują się przeciwko polityce pani premier Meloni. Na pytanie gospodarza audycji, czy pani Ursula von der Leyen poradziła sobie z problemem migracji w Europie, odpowiedziała, że najlepiej z tym problemem poradził sobie Donald Tusk.


Posłuchaj
18:20 [PR24]PR24-Lubnauer_15 wrzesień 2023 07_33_39.mp3 Lubnauer w rozmowie odniosła się do słów posła PO (PR24)

Czytaj również:

***

Tytuł audycji: 24 pytania - Rozmowa poranka
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 15.09.2023
Godzina emisji: 7.33


mm/PR24

Zobacz także

Zobacz także