X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sankcje wobec Rosji za próbę otrucia Nawalnego. Kuczyński: rozwiązaniem blokada Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 22:00
- W tym momencie Rosję najbardziej zabolałoby zablokowanie budowy Nord Streamu 2. Nie chodzi nawet o konsekwencje ekonomiczne - to byłoby uderzenie w relacje rosyjsko-niemieckie - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński (Warsaw Institute).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Maksimilian
nawalny EN 1200 .jpg
"Sankcje nie działają". Nawalny wzywa do działań wobec rosyjskich oligarchów

Szefowie MSZ Niemiec i Francji, Heiko Maas i Jean-Yves Le Drian, potępili zaangażowanie Rosji w próbę otrucia antykremlowskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Oba kraje pracują nad propozycją nowych sankcji wobec odpowiedzialnych za tę sprawę osób.

Czytaj także:

Proponowane sankcje mają zostać przedstawione partnerom europejskim i będą wymierzone "w osoby, które ze względu na ich oficjalne funkcje uznajemy za odpowiedzialne za to przestępstwo i naruszenie międzynarodowych norm, a także w podmiot biorący udział w programie nowiczok" - zapowiedzieli ministrowie.

EN_01447975_1683-1200mm.jpg
Premier w Brukseli: po próbie otrucia Nawalnego nie można kontynuować budowy Nord Streamu 2

Grzegorz Kuczyński (ekspert Warsaw Institute)

- Jeśli to będą sankcje personalne, to nie zmienią one wiele. W tym momencie Rosję najbardziej zabolałoby zablokowanie budowy Nord Streamu 2. Nie chodzi nawet o konsekwencje ekonomiczne - to byłoby uderzenie w relacje rosyjsko-niemieckie. Sankcje personalne - zarówno wobec polityków, urzędników jak i biznesmenów rosyjskich - działają od 2014 r. Być może pewnym postaciom ograniczyły możliwości robienia interesów, ale też jakoś bardzo im nie zaszkodziły.

Posłuchaj
25:53 [PR24] PR24 (mp3) 07 październik_2020_10_07-20-33-13_for_media.mp3 Eksperci o europejskich sankcjach na Rosję (Spojrzenie na Wschód/PR24)

Krzysztof Strachota (analityk, Ośrodek Studiów Wschodnich)

- Według mnie te sankcje ekonomiczne wpłyną na kondycję i stabilność Rosji. To w pewien sposób uderza w autorytet państwa czy nawet stabilność elit w Rosji. Trudno oczekiwać, żeby to był jakiś wielki przełom, ale te sankcje to kolejny krok, przełamanie kolejnej bariery i podniesienia napięcia w relacjach.

Podczas rozmowy poruszono również temat konfliktu o Górski Karabach.

***

Tytuł audycji: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadziła: Maria Przełomiec
Goście: Krzysztof Strachota (Ośrodek Studiów Wschodnich), Grzegorz Kuczyński (Warsaw Institute)
Data emisji: 07.10.2020
Godzina emisji: 20.33

PR24/PAP
pb

Czytaj także

Przyszłość Nord Stream 2. Wiech: USA są bardzo zdeterminowane, by pogrzebać ten projekt

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 16:10
- Amerykańskie sankcje są jedyną nadzieją dla przeciwników Nord Stream 2 i tylko one mogą pogrzebać ten projekt - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Jakub Wiech, zastępca redaktora naczelnego portalu Energetyka24.com. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Naimski: protesty przeciwko projektowi Nord Stream 2 w pełni uzasadnione

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 09:36
Protesty przeciwko budowie Nord Streamu 2 są w pełni uzasadnione - ocenił we wtorek w PR24 pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Zapewnił, że Polska jest bezpieczna energetycznie, a dostawy energii elektrycznej i gazu z innych państw pozostają zabezpieczone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doleśniak-Harczuk: znakiem zmiany polityki Niemiec wobec Rosji będzie Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 17:04
- Jeżeli okaże się, że Niemcy rezygnują z budowy ostatniego odcinka Nord Stream 2 po swojej stronie, to wtedy będę skłonna uznać, że Niemcy zmieniają swój stosunek do Rosji - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z "Gazety Polskiej" i Instytutu Staszica. Dodała, że za sprawą próby otrucia Aleksieja Nawalnego relacje Berlina i Moskwy najwyżej "kosmetycznie" drgnęły. 
rozwiń zwiń