Pomoc dla ofiar przemocy domowej. "Pierwszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa matkom i ich dzieciom"
Przemoc fizyczna i psychiczna. To częsta przyczyna obecności matek i ich dzieci w ośrodkach pomocy. W audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja o funkcjonowaniu tego typu placówek mówiły Monika Stolarska, przedstawicielka jednego z ośrodków i pani Kinga, podopieczna instytucji, matka dwójki dzieci.
2016-12-24, 09:08
Posłuchaj
Pani Kinga trafiła do ośrodka po kolejnej awanturze domowej. – To był 26 maja. Dzień Matki – mówiła gość audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja. – Musiałam uciekać z domu, tego wymagała sytuacja. Jednak w samym ośrodku, mimo że na początku byłam wycofana, od razu poczułam ciepło domu – podkreślała.
Monika Stolarska tłumaczyła na naszej antenie, że rolą ośrodków dla ofiar przemocy w rodzinie jest właśnie zagwarantowanie poszkodowanym lokum po "ucieczce z gorącego miejsca". – Naszym pierwszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa matkom i ich dzieciom – wskazywała gość Polskiego Radia 24.
Pani Kinga zauważyła, że żyjące w domu dla ofiar przemocy domowej matki i ich dzieci mocno się ze sobą zżywają. – Z pierwszą podopieczną ośrodka, którą spotkałam na swojej drodze, przyjaźnię się do tej pory. Możemy liczyć na siebie w każdej chwili – podkreślała.
Wspólnota razem obchodzi również wszelkiego rodzaju święta. – Kiedy spotykamy się w największej sali, jaką mamy, i tak jest ciasno – mówiła Monika Stolarska. – Boże Narodzenie w ośrodku to jedne z pierwszy, ciepłych świąt w moim życiu – dodawała pani Kinga.
REKLAMA
Więcej w całej rozmowie.
Gospodarzem programu był Maciej Woźniakiewicz.
Polskie Radio 24/mp
Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24
REKLAMA
_____________________
Data emisji: 24.12.16
Godzina emisji: 0.06
REKLAMA