more_horiz

Dofinansowania, stypendia, wsparcie zdrowotne. Działalność fundacji "Pocztowy Dar"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2022 07:58
Goście Macieja Woźniakiewicza - Marek Makuch i Joanna Sikorska - mówili na antenie Polskiego Radia 24 o działalności kierowanej przez nich fundacji "Pocztowy Dar". Jak podkreślali, działalność organizacji wykracza poza wsparcie jedynie osób związanych z Pocztą Polską.
!Foto: OleksSH / Shutterstock.com

- Fundacja "Pocztowy Dar" powstała w 2010 roku z potrzeby serca, potrzebny niesienia pomocy. W Poczcie Polskiej jest wielu pomagających, gdy jeden z kolegów potrzebował pomocy, spora grupa pracowników skrzyknęła się i udzieliła wsparcia. Na fali pomocy udzielonej jednej osobie powstał pomysł utworzenia fundacji - tłumaczyła Joanna Sikorska, wiceprezes "Pocztowego Daru". 

Jak dodała, organizacja nie skupia się jedynie na potrzebach pocztowców, ale również osób z zewnątrz. Powstał szereg programów, między innymi związanych z wspieraniem młodzieży, m.in. programów stypendialnych.

Prezes "Pocztowego Daru" Marek Makuch wskazał na rolę Poczty Polskiej, "elementu krwiobiegu państwa polskiego". Stąd, jak mówił, decyzja, że "przy takiej obecności" tej instytucji w kraju należy poszerzyć zakres działalności fundacji, "wyjść trochę szerzej z projektami społecznymi".

Czytaj także:

Gość PR24 dodał, że siła oddziaływania "Pocztowego Daru" jest obecnie "zdecydowanie większa" niż początkowo. Wykracza poza granicę Polski. Wskazał w tym kontekście na inwazję Rosji na Ukrainę, która "wymagała reakcji" kierowanej przez niego fundacji. - Nasz fundator, Poczta Polska, to największa logistyczna spółka w kraju. Nam najłatwiej było przygotować pewne rzeczy, zorganizować tiry - wskazał.

Posłuchaj
22:11 SOR [PR24]PR24 (mp3) 24 lipiec 2022 07_07_12.mp3 Marek Makuch i Joanna Sikorska o fundacji "Pocztowy Dar" (Polskie Radio 24/Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja) 

Joanna Sikorska wymieniała, że osoby wspierane przez fundację otrzymują m.in. pomoc w refundacji leków, dopłaty do rehabilitacji, pomoc rzeczową, kupno węgla czy sprzętu domowego.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie - reaktywacja"

Prowadzący: Maciej Woźniakiewicz

Gość: Marek Makuch (prezes fundacji "Pocztowy Dar") i Joanna Sikorska  (wiceprezes fundacji "Pocztowy Dar")

Data emisji: 24.07.2022

Godzina: 07:05 

PR24

Zobacz także

Zobacz także