X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Łęski: wybory na Ukrainie pokazały, jak zmieniają się wyborcy pod wpływem nowych mediów

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 20:25
- Wołodymyr Zełenski miał bardzo świadomie prowadzoną kampanię wyborczą. Nie rozmieniał się na drobne i nie biegał po wszystkich telewizjach jak Petro Poroszenko - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Jacek Łęski. Gościem programu był również Kamil Basaj z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.
Audio
  • 30.04.19 Kulisy spraw. Jacek Łęski i Kamil Basaj o wyborze Wołodymyra Zełenskiego na prezydenta Ukrainy
Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr ZełenskiFoto: shutterstock/Alexey Lesik

Ukraińska Centralna Komisja Wyborcza oficjalnie ogłosiła zwycięstwo Wołodymyra Zełenskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Teraz zostanie wszczęta procedura wyznaczenia daty inauguracji nowego prezydenta. Od daty inauguracji zależy zaś możliwość rozpisania ewentualnych przedterminowych wyborów parlamentarnych. Szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Tetiana Slipaczuk ogłosiła, że na prezydenta Ukrainy został wybrany Wołodymyr Ołeksandrowycz Zełenski, który zdobył 73,22 procent głosów poparcia. Zgodnie z prawem, licząc od daty publikacji w ciągu miesiąca powinna się odbyć prezydencka inauguracja podczas specjalnego posiedzenia Rady Najwyższej, czyli ukraińskiego parlamentu. Datę inauguracji wyznacza właśnie parlament.

- Wybory prezydenckie na Ukrainie były bardzo fascynujące. Pokazują one nową technikę wyborczą i to jak wyborcy zmieniają się pod wpływem mediów społecznościowych i internetu. Efektowna debata na stadionie nie miała kluczowego wpływu, sondaże po niej nie drgnęły - podkreślił Jacek Łęski. Publicysta odniósł się również do informacji o powiązaniach Wołodymyra Zełenskiego z oligarchą Ihorem Kołomojskim. - Czy Ihor Kołomojski będzie miał decydujący wpływ na nowego prezydenta Ukrainy? Tego nie wiem, ale w serialu, w którym główną rolę gra Wołodymyr Zełenski, prezydent toczy na śmierć i życie walkę z oligarchami, którzy go w końcu wykańczają - dodał.

Kamil Basaj zauważył zaś, że informacje medialne na temat Wołodymyra Zełenskiego tworzą pewien dysonans poznawczy. - Z jednej strony były przekazy, które pokazywały, że może on zagwarantować Ukrainie stabilizację. Z drugiej strony środowisko informacyjne kreowało wizerunek niedoświadczonego polityka - zaznaczył. Gość PR24 stwierdził również, że z perspektywy propagandysty Wołodymyr Zełenski ma wiele twarzy, które wynikają z jego nieobycia politycznego. – Mogą więc eksploatować jego potknięcia i obniżać jego zaufanie społeczne - komentował.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Łukasz Kurtz-Królikiewicz

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 30.04.2019

Godzina emisji: 19.10

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zełenski: rosyjskie paszporty to brak wolnych wyborów i praw człowieka

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 08:20
Nowo wybrany prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał w sobotę na Facebooku, że "odradza władzom Rosji, by traciły czas na kuszenie obywateli Ukrainy rosyjskimi paszportami", bo taki paszport oznacza np. "prawo być zatrzymanym za udział w pokojowym proteście". Jednocześnie ukraiński prezydent-elekt zadeklarował gotowość do rozmów z Rosją. - Mam nadzieję, że podczas najbliższego spotkania w formacie normandzkim Rosja zademonstruje ze swej strony gotowość do deeskalacji - powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraińska komisja wyborcza oficjalnie ogłosiła zwycięstwo Zełenskiego w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 15:40
Ukraińska Centralna Komisja Wyborcza oficjalnie ogłosiła zwycięstwo Wołodymyra Zełenskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Teraz zostanie wszczęta procedura wyznaczenia daty inauguracji nowego prezydenta. Od daty inauguracji zależy zaś możliwość rozpisania ewentualnych przedterminowych wyborów parlamentarnych. 
rozwiń zwiń