more_horiz

Stosunek Franciszka do wojny i Rosji. Dr Milcarek: papież jest zagubiony

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 20:25
- Franciszek w imię swoich koncepcji wykluczenia, "wojny sprawiedliwej" ma cały czas kłopot z określeniem sprawiedliwości i niesprawiedliwości w wojnie na Ukrainie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Paweł Milcarek (redaktor naczelny kwartalnika "Christianitas").
Wypowiedzi Franciszka dotyczące wojny, wzbudzają na świecie liczne kontrowersje
Wypowiedzi Franciszka dotyczące wojny, wzbudzają na świecie liczne kontrowersje Foto: shutterstock.com/PIXEL2020

Papież Franciszek przebywał z trzydniową wizytą w Kazachstanie. Jako głowa Kościoła rzymskokatolickiego wziął udział w kongresie przywódców religijnych. Hasłem pielgrzymki były słowa: "Posłańcy pokoju i jedności".

Komentując znaczenie tej wizyty, dr Paweł Milcarek, zwrócił uwagę na obecny kontekst - trwa wojna. - Papież przyzwyczaił nas do omijania oskarżenia Rosji. Brak wyraźnego wskazania ze strony Franciszka - podkreślił.  

Zachowuje się jak zagubiony przybysz z Ameryki Południowej

Redaktor naczelny kwartalnika "Christianitas" przyznał, że papież Franciszek w temacie wojny na Ukrainie jest "jak zagubiony przybysz z Ameryki Południowej". - To jest najbardziej przychylna ocena - dodał. 

- Franciszek daje się poznać w relacjach Kościół-świat jako niewymagający partner, jako ktoś, kto chce mieć zapewnione miejsce jako rozmówcy, którego zaprasza się, z którym omawia się różne zagadnienia. A koniec końców nie trzeba go poważnie traktować. Postępowanie Franciszka w relacjach z Putinem i innymi czekistami rosyjskimi nie ma żadnego realnego wpływu - ocenił gość audycji.   

Więcej w nagraniu. 


Posłuchaj
23:24 PR24_mp3 2022_09_25-19-06-33.mp3 Dr Paweł Milcarek o postawie Franciszka w stosunku do wojny na Ukrainie ("Życie z duszą czy bez")

 

***

Audycja"Życie z duszą czy bez"

Prowadził: Filip Memches

Gość: dr Paweł Milcarek (redaktor naczelny kwartalnika "Christianitas")

Data emisji: 25.09.2022

Godz. emisji: 19.06

kmp

Zobacz także

Zobacz także