more_horiz

Kondycja duchowa współczesnej Europy. Rozmowa z Marcinem Bąkiem

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2022 20:10
Jednym z wątków audycji był Halloween, obchodzony w ostatni dzień października. To zjawisko posłużyło do refleksji na temat kondycji duchowej współczesnej Europy. Na ten temat mówił Marcin Bąk, dziennikarz Telewizji Republika i publicysta portalu Tysol.pl.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: UfaBizPhoto / Shuttertstock

- To, co się dzieje w związku z Halloween w przeważającej większości wypadków ma charakter wyłącznie komercyjny, popkulturowy. Jest to zjawisko, które dzisiaj występuje, a jutro może go nie być. Ciężko mówić o jakimś większym jego wpływie na duchowość. Ono rzeczywiście marginalnie jest związane z tym, co się dość umownie nazywa neopogaństwem. Ale te związki są zupełnie marginalne - podkreślił Marcin Bąk.

- Szerzej jest to zjawisko trochę podobne do zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem czy też coraz częściej - winter holidays, czyli świętami, które jeszcze kiedyś miały coś wspólnego z chrześcijaństwem. A teraz są po prostu dobrą okazją do tego, żeby pobudzić naturalną chęć robienia zakupów, wywołać pozytywne emocje - dodał gość PR24. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:07 PR24 2022_10_30-19-05-58.mp3 Marcin Bąk o kondycji duchowej Europy (Życie z duszą czy bez) 

 ***

Audycja: "Życie z duszą czy bez"
Prowadzi: Filip Memches
Gość: Marcin Bąk (Telewizji Republika, Tysol.pl)
Data emisji: 30.10.2022
Godzina emisji: 19.06

PR24

Zobacz także

Zobacz także