more_horiz

"Hidden Poland" – nowy projekt Petera Greenberga

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 23:55
- Żyjemy w kulturze ikonograficznej, audiowizualnej. Głównym komunikatorem, środkiem przekazu są dzieła łączące obraz i dźwięk. Aby zwiększyć efektywność działań promocyjnych niezbędne jest wykorzystanie medium, jakim jest kino – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Zarzecki, prezes Polski Fundacji Narodowej.
Audio
Polska premiera filmu Poland. The Royal Tour. Kopalnia Soli Wieliczka. 8 lipca 2019 r.
Polska premiera filmu "Poland. The Royal Tour". Kopalnia Soli Wieliczka. 8 lipca 2019 r. Foto: instagram.com/polska.fundacja.narodowa

Marcin Zarzecki mówił o elementach, które złożyły się na sukces filmu "Poland the Royal Tour" Petera Greenberga, który miał premierę w tym roku. - Przedmiotem prezentacji jest Polska, polskie dziedzictwo kulturowe, zabytki, instytucje kultury, miejsca z którymi możemy być dumni, które bezsprzecznie wywołują zainteresowanie obcokrajowców. Gospodarzem, zgodnie z konwencją serii, jest osoba sprawująca określoną władzę polityczną w kraju, która opowiada i oprowadza. Peter Greenberg, uznany reżyser filmów dokumentalnych, umożliwił dystrybucję tego filmu przez PBS, sieć zrzeszającą ponad 340 stacji – przypominał prezes.

Kolejnym dokumentem o Polsce zrealizowanym przez Peter Greenberga będzie film "Hidden Poland" – To film o Polsce, w jej niezwykłej różnobarwności i różnorodności, nie tylko o miejscu, gdzie toczyły się najnowsze wydarzenia z historii powszechnej ale o kraju nowoczesnym, innowacyjnym, pełnym oryginalnych możliwości i wspaniałych ludzi, gdzie można także budować biznes – mówił Marcin Zarzecki.

Premiera filmu "Poland the Royal Tour" odbyła się w kwietniu 2019 w Stanach Zjednoczonych w tak  prestiżowych miejscach jak  Amerykańska Akademia Filmowa w Los Angeles, The Lyric Opera w Chicago czy Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku.

"Poland the Royal Tour" to amerykańska seria programów telewizyjnych przedstawiająca podróż przez dany kraj z głową państwa. W polskiej edycji w rolę przewodnika wciela się Mateusz Morawiecki. Film do tej pory obejrzało ponad 80 milionów odbiorców.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu rozmowy.

Rozmawiała Agnieszka Kamińska.

Polskie Radio 24/ka

---------------------------------------

Data emisji: 29.11.2019

Godzina emisji: 22:09


Zobacz także

Zobacz także