X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Grzegorz Łęcicki: każdy chce kochać i być kochanym

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 19:30
- Człowiek jest istotą społeczną i może osiągnąć szczęście dopiero kiedy uczyni z siebie dar. Każdy chce kochać i być kochanym - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Łęcicki, autor książki "Miłość i szczęście w nietrwałym świecie".
Audio
  • 15.06.19 "Między kropkami". Prof. Grzegorz Łęcicki o swojej książce "Miłość i szczęście w nietrwałym świecie"
Okładka książki Miłość i szczęście w nietrwałym świecie
Okładka książki "Miłość i szczęście w nietrwałym świecie"Foto: mat. prasowe/wydawnictwo: ACUS

Nakładem Wydawnictwa ACUS ukazała się nowa monografia prof. Grzegorza Łęcickiego "Miłość i szczęście w nietrwałym świecie". Książka podejmuje temat współczesnego kryzysu małżeństwa i rodziny oraz możliwości jego przezwyciężenia.

- Kochać możemy tylko kogoś, z kim pozostajemy w bliskiej relacji, dlatego samotność jest śmiertelną chorobą dla ludzkiej duszy. Człowiek pragnie być kochanym i dawać miłość, a jak napotyka pustkę to przeżywa rozpacz i dramat - zauważył prof. Grzegorz Łęcicki. Autor książki podkreślił również, że w dzisiejszych czasach ludzie wolniej dojrzewają do miłości. - W moim pokoleniu jak człowiek zaczął dojrzewać to się zastanawiał nad swoim życiem, ludzie to jakoś sobie ogarniali. Dzisiaj zdaje się, że to zjawisko młode pokolenie odsuwa w czasie. Spotykam ludzi, którzy mają po 25-30 lat i dopiero zaczynają się zastanawiać nad tym kim mają być w życiu. No trochę późno - dodał.

Gość PR24 zaznaczył także, że coraz częściej występuje w społeczeństwie zjawisko świadomego bycia singlem i staje się to swego rodzaju sposobem na życie. - Badania pokazują jednak, że ten "singlizm" wcale nie prowadzi do szczęścia, a większość singli chciałoby poznać tę drugą połowę - komentował prof. Grzegorz Łęcicki.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Weronika Wakulska.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 15.06.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Była sobie miłość". Grzech zdrady ciągnie się za Izoldą przez wieki

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 12:29
Cezary Harasimowicz w swojej nowej powieści "Była sobie miłość" przenosi średniowieczną legendę o Tristanie i Izoldzie do różnych epok i krajów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Czubaj: lata 60. były świetne muzycznie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 15:05
– Przygotowując się do napisania "Około północy", odkryłem, że nie ma polskiego jazzu w literaturze. Jak człowiek wczyta się w pewne rzeczy, to odkrywa, że nic nie odkryje – mówi Mariusz Czubaj w rozmowie z Mateuszem Matyszkowiczem.
rozwiń zwiń