X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

O ginącej sztuce pisania listów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 15:00
Co dawała sztuka epistolarna? Do czego mobilizowała i co z niej wynikło? O poznawczych, dokumentacyjnych i wizualnych walorach korespondowania ludzi z sobą rozmawiali w programie Kwadratura Kultury Anna Król (wydawczyni, krytyk sztuki) i Artur Wolski (kino Atlantic)
Audio
  • 8.11.16 Anna Król i Artur Wolski o pisaniu listów
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: flickr/williamarthur

Książka „Najlepiej w życiu ma twój kot” to trwająca ponad 20 lat intymna korespondencja pomiędzy Wisławą Szymborską i Kornelem Filipowiczem. Jak zauważyła Anna Król, tom ten „ma w sobie coś ujmującego”.

- Częściowo jest on pisany ręcznie, są w nim cytaty z listów, kartek, zapisków, które dziś moglibyśmy traktować jako ikonografię. Jest tam sporo żartu zdradzającego poczucie humoru i inteligencję korespondujących ze sobą ludzi – zaznaczyła Król.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Monika Małkowska.

Polskie Radio 24/pr

Więcej Kultury w Polskim Radiu 24

_________________

Data emisji: 8.11.16

Godzina emisji: 21:33

Zobacz więcej na temat: listy KULTURA Artur Wolski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Latające Babcie

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 18:12
Projekt "Latające Babcie" skierowany jest do kobiet powyżej 55. roku życia. Dzięki tej inicjatywie mogą one realizować swoje pasje takie jak np.: pisanie i opowiadanie wierszy dla najmłodszych. Oprócz tego czerpią radość z pracy z dziećmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Listy na wyczerpanym papierze

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 20:38
Dwa lata z życia Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory zamknięte w listach, wierszach i piosenkach. Już za tydzień premiera spektaklu „Listy na wyczerpanym papierze” na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unikatowa kolekcja chopinowska w Valldemossie

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 14:48
– Wiele autografów, rękopisów i kolekcji chopinowskich jest rozproszona po świecie i zaginiona. Pożary, wojny, okupacje zniszczyły wiele pamiątek. Na Majorce w Valldemossie znajduje się jednak wielka kolekcja prywatna poświęcona polskiemu kompozytorowi – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Bożena Schmid-Adamczyk, muzykolog, kustosz Muzeum w Valldemossie, autorka książki „Dziedzictwo Fryderyka Chopina. Kolekcja Boutroux-Ferrà w Valldemossie”.
rozwiń zwiń