X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Z czego żyją „wolne” zawody?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 16:30
Opublikowany niedawno raport „Sytuacja artystów w Polsce” pokazuje, że niepewność związaną z sytuacją finansową czują głównie literaci, dziennikarze, filolodzy, kompozytorzy, a także muzycy i śpiewacy. Gośćmi programu Kwadratura Kultury byli: Bożena Leszczyńska - prezes Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, Grzegorz Sieczkowski - niezależny publicysta, Mateusz Olszewski - student IV roku reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie.
Audio
  • 6.02.16 Mateusz Olszewski: przyjemnie jest tworzyć, ale w środowisku aktorskim panuje „wolna amerykanka”.
Największa niepewność związana z sytuacją finansową dotyka artystów plastyków; najmniejsza - m.in. literatów, dziennikarzy oraz muzyków - podało w raporcie Narodowe Centrum Kultury.
Największa niepewność związana z sytuacją finansową dotyka artystów plastyków; najmniejsza - m.in. literatów, dziennikarzy oraz muzyków - podało w raporcie Narodowe Centrum Kultury.Foto: stux / pixabay

W filmie „Powidoki” Władysław Strzemiński zostaje wyrzucony uczelni artystycznej, gdzie przez lata pracuej. Żeby cokolwiek zarobić, ima się zajęć nielicujących z jego kompetencjami i kłócących się z możliwościami fizycznymi, m.in. dekoruje wystawy tkanin. O trudnościach, które napotykają na swojej zawodowej drodze artyści i plastycy, mówiła w audycji Bożena Leszczyńska. Jej zdaniem, sytuacja tej grupy jest najtragiczniejsza. – Nie mamy żadnych praw, a koszty wykonania naszych prac są ogromne – powiedziała gość audycji.

- Bywałem twórcą niezależnym, czyli nieetatowym. Znajdowałem się w związku z tym poza polskim systemem prawnym - powiedział  Grzegorz Sieczkowski.- Teraz jest lepiej, bo okazało się, że w takiej sytuacji jest ponad jedna trzecia Polaków i mogą oni nawet brać kredyty – podkreślił publicysta. Dodał, że z przyjemnością wrócił na etat, bo okazało się że dzięki temu osobą prawną.

Gospodarzem audycji była Monika Małkowska.

Kwadratura Kultury w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 6.02.17

Godzina emisji: 22.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak