X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tylko niewielu żyje z uprawiania sztuki

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 14:41
Co najmniej połowa magistrów sztuki chce „zostać artystą”. W jaki sposób wejść w rynkowy obieg, jak zaistnieć w świadomości publicznej i gdzie pokazać prace? Gośćmi audycji Kwadratura kultury byli Katarzyna Haber -  historyk sztuki i kurator galerii Apteka Sztuki oraz Piotr Bernatowicz - historyk i krytyk sztuki, kurator.
Audio
  • 10.07.17 Piotr Bernatowicz: instytucje publiczne formatują sztukę współczesną
Młoda, warszawska malarka. Jedna z wielu absolwentek kierunków artystycznych stojąca u progu swojej kariery.
Młoda, warszawska malarka. Jedna z wielu absolwentek kierunków artystycznych stojąca u progu swojej kariery. Foto: Mat. własne

Dobiegają końca egzaminy na publiczne wyższe uczelnie artystyczne. Co roku opuszcza je ok. 1500 absolwentów. Rynek niestety nie jest w stanie zaproponować im wszystkim realizowania ich talentów i twórczości.

Jak podkreśliła Katarzyna Haber otrzymuje około 900 ofert artystycznych w ciągu roku. - Staram się na każdego maila odpowiedzieć, co nie jest powszechną praktyką – powiedziała historyk sztuki.

Zdaniem Piotra Bernatowicza, rynek sztuki w Polsce jest w dużym stopniu zdominowany przez pieniądze publiczne, które poprzez granty trafiają do wielu instytucji kultury. Za to kupowane są różnorodne dzieła od artystów lub prywatnych galerii. Nie jest to jednak tylko sztuka współczesna.

- Tymczasem młodzi ludzie, którzy wybierając kierunki artystyczne, myślą o tym, że zostaną malarzami, rzeźbiarzami czy grafikami, kończą zaś jako artyści współcześni – powiedział krytyk i dodał, że ma to niestety niewiele wspólnego wszystkim wymaganiami rynku. - Grupa absolwentów jest szeroka. ale tylko niewielu odnajdzie się w tej wąskiej dziedzinie – stwierdził Piotr Bernatowicz.

Gospodarzem audycji była Monika Małkowska

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 10.07.17

Godzina emisji: 22.10

Zobacz więcej na temat: malarstwo