X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kwadratura Kultury: Kultura wśród dzikich zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 13:00
Wizyta w warszawskim ZOO to nie tylko okazja do spotkania z egzotyczną fauną, ale także wydarzenie kulturalne. Jakie artystycznie projekty są tam realizowane? Gośćmi audycji Kwadratura kultury byli: Ewa Zbonikowska-Rembiszewska, wiceprezes zarządu Fundacji Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego „Panda” oraz Izabella Chełkowska-Wolczyńska, scenografka.
Audio
  • 31.07.17 Izabella Chełkowska-Wolczyńska: w tym roku, w towarzystwie 3 tysięcy zwierząt w ZOO, dzieci mogły spędzić półkolonie edukacyjne.
W warszawskim ZOO nie tylko zwierzęta obcują ze sztuką
W warszawskim ZOO nie tylko zwierzęta obcują ze sztukąFoto: pixabay.com/Bogdan Safinowski

Idąc do Ogrodu od strony ul. Ratuszowej zwiedzający są witani przez sztukę. Na budynkach dyrekcji warszawskiego ZOO możemy zobaczyć jeden z pierwszych murali, jakie powstały w Warszawie. Obraz dzikich zwierząt na sawannie został zaprojektowany w 1990 r. Jak podkreśliła Ewa Zbonikowska-Rembiszewska łączy się on z naściennym malarstwem w słoniarni, która została uznana przez Towarzystwo Zoologiczneza jedną z najpiękniejszych w Europie. - Dzięki temu, zarówno nasi goście, jak i zwierzęta mogą przebywać w Ogrodzie, otoczeni przez sztukę – powiedziała wicedyrektor ZOO.

Jak przyznała Izabella Chełkowska-Wolczyńska, dzięki kreatywności dyrekcji, mniej więcej co dwa lata od ponad ćwiećwiecza, nieustannie udaje się jej realizować jakieś formy sztuki wśród dzikich zwierząt. Jednak, jak podkreśla artystka, bez względu na to, czy przygotowuje się projekt artystyczny w słoniarni, czy operetkę na deskach teatru, człowiek musi wejść w klimat danego wnętrza. - Kiedy byłam w Kenii zapamiętałam kolor i zapach tamtejszej ziemi, a także budynki ozdobionej geometrycznym wzorami, chciałam to przenieść na grunt warszawskiego Ogrodu Zoologicznego – dodała gość audycji.

Od niedawna Willa pod Zwariowaną Gwiazdą, prywatny dom Antoniny i Jana Żabińskich, twórców stołecznego ZOO znów jest czynna dla gości. Pani Antonina grała tam na fortepianie, a jej koncertom akompaniowały spontanicznie zwierzęta. Obecnie w ich salonie ponownie odtworzono klimat przedwojennej, kulturalnej stolicy. 

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Monika Małkowska.

Polskie Radio 24/kawa

Kwadratura Kultury w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

_____________________

Data emisji: 31.07.17

Godzina emisji: 22.15

Czytaj także

Prawdziwy "Azyl". Z wizytą w willi warszawskiego zoo

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 10:30
Od dziś w kinach "Azyl", film o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo przez dyrektora Jana Żabińskiego i jego żonę Antoninę (w tej roli Jessica Chastain).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azyl". Niezwykła historia warszawskiego zoo

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 11:45
W audycji porozmawiamy o filmie portretującym małżeństwo Żabińskich, którym podczas niemieckiej okupacji udało się ocalić setki ludzi i zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze i najgorsze matki w świecie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 13:08
- Są matki, które w ogóle nie interesują się dziećmi, ale takie zdarzają się raczej u ptaków i ryb. U ssaków jednak matka jest najważniejsza i matki zawsze staną w obronie dzieci - opowiadał dr Andrzej Kruszewicz z warszawskiego zoo.
rozwiń zwiń