X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kwadratura kultury". Konkursowa wystawa biżuterii artystycznej w Galerii Milano

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 14:55
Na początku XXI stulecia upodobania estetyczne i proekologiczna postawa zmieniły podejście do biżuterii. Już nie wartość surowców, ale pomysłowość projektanta odgrywa wiodącą rolę. O wystawie "Kolekcja" grupującej prace 30 artystów z okazji 30-lecie istnienia Galerii Milano mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Kochanek-van Dijk, artystka, kuratorka, założycielka i szefowa galerii.
Audio
  • 03.12.19 Konkursowa wystawa biżuterii artystycznej 30 artystów na 30-lecie Galerii Milano
Praca Marcina Tymińskiego
Praca Marcina TymińskiegoFoto: milano.arts.pl

Kiedyś biżuteria była nie tylko ozdobą – także, może nade wszystko, informacją o pozycji społecznej, finansowym statusie, stanowisku i poglądach noszącej ją osoby. Przez tysiąclecia utożsamiana była z czymś w rodzaju „finansowego gwaratnu”, lokaty kapitału, który bez względu na sytuację polityczną w kraju i na świecie można będzie spieniężyć.

Jeszcze w PRL-u designerskie ozdoby wykonywano z droższego, szlachetniejszego kruszcu (srebro), niż powszechnie dostępne syntetyki – bo kojarzyło się to z tradycyjnym podejściem do "precjozów" czyli czegoś cennego. Na początku XXI stulecia upodobania estetyczne i proekologiczna postawa zmieniły podejście do biżuterii.

Największą furorę robią ozdoby, które są niekonwencjonalne, dobrane stylistycznie do osobowości noszącego, zaskakujące, a zarazem są manifestacją postawy świadczącej o dbałości o środowisko. Kiedyś biżuteria był zabezpieczeniem materialnym. Obecnie odwrotnie – wykorzystuje odpady. Nie muszą być trwałe. Recykling – to jeden z celów projektantów ozdób.

Za najlepszy dowoód tego podejścia do biżuterii i ozdób można uznać konkurs i wystawę biżuterii w stołecznej Galerii Milano zorganizowaną na 30-lecie jej istnienia (do 11.12.2019).

Zapraszamy do wysłuchania całości audycji.

Rozmawiała Monika Małkowska.

 ____________________ 

Data emisji: 03.12.2019

Godzina emisji: 23:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kwadratura kultury". Moda lat sześćdziesiątych

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 09:30
Gościem "Kwadratury kultury" w Polskim Radiu 24 był Janusz Noniewicz, historyk mody. Rozmowa dotyczyła mody lat 60. i tego, jak wpływały na nią zmiany cywilizacyjne dokonujące się wówczas w Polsce i na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kwadratura kultury". Polskie kino wojenne w latach PRL-u

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 09:56
- "Kolumbowie" są filmem wyjątkowym też ze względu na samego Janusza Morgensterna. On sam podkreślał, że te swoje filmy wojenne traktował jako rodzaj zobowiązania, długu spłacanego tym rówieśnikom, którzy walczyli - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Wajda. W audycji "Kwadratura kultury" rozmawiano o polskim kinie wojennym.
rozwiń zwiń