Trzy wieki ogrodu w Wilanowie
Łukasz Przybylak, kierownik Działu Ogrodowego w Muzeum Pałacu w Wilanowie i wiceprezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Ogrodów Historycznych opowiedział w audycji o tym, jak rekonstruowany był jeden z najstarszych ogrodów w Warszawie i jak nadal się dba o jego historyczny kształt.
2020-05-12, 23:59
Posłuchaj
Koronawirus szkodzi ludziom, ale przyroda ma z pandemii rozliczne korzyści. Mniejsze zanieczyszczenie powietrza, mniej podróży samolotowych, mniejszy ruch na drogach i w ogóle mniejsza, niszcząca dla natury, ludzka aktywność - to wszystko sprawiło, że natura w błyskawicznym tempie zaczęła się odradzać.
W Wilanowie, w jednym z trzech historycznych ogrodów w Warszawie, który przetrwał od czasów Jana III Sobieskiego, w trakcie trwania izolacji związanej z epidemią koronawirusa wiele się zmieniło. Podczas gdy był przez pewien czas zamknięty dla odwiedzających, rozkwitła tam wiosna, ale również pojawiły się w nim, wcześniej niespotykane tak często, dzikie zwierzęta.
Łukasz Przybylak opowiedział przy okazji o przygotowaniach do sezonu wiosennego i posadzeniu jesienią 30 tys. cebulek roślin, które właśnie rozkwitają. Przy okazji zaprosił do odwiedzenia parku, który jest już dostępny dla gości.
Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.
***
Audycja: "Kwadratura kultury"
REKLAMA
Prowadząca: Monika Małkowska
Gość: Łukasz Przybylak (Muzeum Pałacu w Wilanowie)
Data emisji: 12.05.2020
Godzina emisji: 23.35
REKLAMA
PR24/st
REKLAMA