more_horiz

Aktywność Polaków po lockdownie. Mirosław Woźniak: taniec pomaga nam się socjalizować

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 10:23
- Ruch, taniec i bycie w grupie uczą nas tego, co jest dla nas dobre, uczą stawiania granic, budowania komunikacji niewerbalnej - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Woźniak, aktor, tancerz, choreograf i instruktor tańca.
Taniec ma znaczenie nie tylko dla naszej kondycji fizycznej, ale także dla budowania relacji międzyludzkich
Taniec ma znaczenie nie tylko dla naszej kondycji fizycznej, ale także dla budowania relacji międzyludzkich Foto: Shutterstock/Alex Goncharov

Ubiegłoroczny lockdown ograniczył nas ruchowo. Także praca zdalna, wykonywana najczęściej w domu, wielu rozleniwiła. Najbardziej zaszkodziło to dzieciom i młodzieży, a także seniorom. Ale też często wygody oferowane przez współczesność sprawiają, że zapominamy o konieczności ruchu. 

Najlepiej tego uczyć w grupie, podczas wspólnie wykonywanych zajęć czy zabawy. Także taniec i gry ruchowe doskonale uczą współżycia społecznego. Przy okazji zmniejszają znacząco poziom stresu.

O tym, jak wielkie znaczenie dla naszej kondycji fizycznej ma taniec, wie Mirosław Woźniak, choreograf, który opowiedział o potrzebie organizacji zajęć tanecznych dla młodych jako remedium na złą formę po pandemii.

- W tym roku zacząłem program dla młodzieży "Art Total", sztuka totalna, gdzie staram się mieszać pracę z głosem, pracę z ciałem, zadania choreograficzne - z dźwiękami, a czasami nawet zadania z rysunku, żeby tworzyć coś na kształt performance'u - jedynego i niepowtarzalnego na zajęciach - podkreślił. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:43 PR24_mp3 2022_09_27-23-36-12.mp3 Choreograf i instruktor tańca o znaczeniu aktywności ruchowej ("Kwadratura kultury")

***

Audycja: Kwadratura kultury

Prowadzący: Monika Małkowska

Gość: Mirosław Woźniak (aktor, tancerz, choreograf i instruktor tańca)

Data emisji: 27.09.2022

Godzina: 23.36

kmp

Zobacz także

Zobacz także