Na scenie: spektakl „Ojciec matka tunel strachu”
Dziwna, dramatyczna i niebanalna historia. Tak w skrócie można opisać spektakl „Ojciec matka tunel strachu”, który wystawiany jest na deskach Teatru Starego w Krakowie. O przesłaniu na temat współczesnej rodziny, które płynie z przedstawienia, mówił w audycji „Na scenie” Błażej Peszek, odtwórca roli Johanna.
2017-01-14, 20:11
Posłuchaj
Wychowanie dzieci to trudna sztuka, której mogą podołać jedynie dojrzali emocjonalnie rodzice. Oto jeden z wniosków, który można wysnuć po obejrzeniu spektaklu „Ojciec matka tunel strachu” w reżyserii Wojciecha Klemma.
Obraz przedstawia nadopiekuńczych rodziców, którzy wychowują swego syna pozbawiając go jakiejkolwiek suwerenności i możliwości podejmowania własnych decyzji. Wszystkie jego zachowania i emocje poddawane są ścisłej kontroli. Prowadzi to do dramatycznych wydarzeń.
– Sztuka jest opowieścią o konflikcie małżeńskim i niedomówieniach, które są w stanie go wywołać. Spektakl był dla mnie i dla mojej małżonki w pewnym sensie terapią, podczas której dowiedzieliśmy się wielu rzeczy na swój temat – powiedział Błażej Peszek.
W spektaklu widzowie mogą zobaczyć prawdziwą aktorską rodzinę w odwróconych rolach - rodziców grają dzieci (prywatnie małżeństwo: Błażej Peszek i Katarzyna Krzanowska), dziecko gra ojciec (Jan Peszek)
REKLAMA
Audycję „Na scenie” prowadziła Katarzyna Oklińska.
Polskie Radio 24/db
Na Scenie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje
____________________
Data emisji: 14.01.2017
REKLAMA
Godzina emisji: 19.15
REKLAMA