Premier Morawiecki o stadionowych chuliganach: łyżka dziegciu psuje beczkę miodu

Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu poświęconemu odpowiedzialnemu rozwojowi piłki nożnej w Polsce i poprawie bezpieczeństwa ocenił, że chuligańskie wybryki na stadionach to łyżka dziegciu, która psuje beczkę miodu.

2018-05-29, 15:35

Premier Morawiecki o stadionowych chuliganach: łyżka dziegciu psuje beczkę miodu
Warszawa, 29.05.2018. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji po spotkaniu poświęconym odpowiedzialnemu rozwojowi piłki nożnej w Polsce i poprawie bezpieczeństwa na stadionach. Spotkanie odbyło się 29 bm. w Warszawie.Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Posłuchaj

29.05.18 Premier o pseudokibicach: łyżka dziegciu psuje beczkę miodu
+
Dodaj do playlisty

Premier podkreślił, że do chuligańskich wybryków doszło tylko w 40 meczach z 4000 jakie się odbyły w ostatnich latach. – Przede wszystkim dziękuję prawdziwym kibicom, którzy tworzą piękne oprawy - pamiętam np. oprawy uświadamiające całemu światu krzywdę Powstania Warszawskiego – mówił szef rządu.

W spotkaniu na PGE Narodowym w Warszawie wzięli udział także m.in. minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, minister sportu i turystyki Witold Bańka, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek oraz przedstawiciele Ekstraklasy SA i klubów.

Głównym przyczynkiem do jego zwołania były wydarzenia ostatniej kolejki rozgrywek o mistrzostwo Polski. Podczas meczu Lecha z Legią Warszawa w Poznaniu z sektora kibiców gospodarzy poleciały na murawę race, a następnie niektórzy widzowie wbiegli na plac gry. Spotkanie zostało przerwane przy stanie 2:0 dla gości, Legii przyznano walkowera i warszawski klub wywalczył tytuł po raz trzeci z rzędu.

Polskie Radio 24/PAP/zz

REKLAMA

_____________________

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 29.05.18

Godzina emisji: 15.15


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej