X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Budzanowska: uczestnicy Erasmusa mogą wrócić do kraju bez ponoszenia kosztów

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 16:30
- Restrykcyjne ograniczenie mobilności jest jednym ze sposobów na ograniczenie rozpowszechniania się koronawirusa - wskazywała w Polskim Radiu 24 wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Anna Budzanowska z Porozumienia. - Przygotowujemy rozporządzenie odnoszące się do działalności dydaktycznej - dodała.
Audio
  • Anna Budzanowska o wpływie epidemii koronawirusa i życie akademickie (Gorący Temat)
Anna Budzanowska
Anna BudzanowskaFoto: Robert Bartosewicz / PR24

gowin pap 1200.jpg
Jarosław Gowin: w związku z koronawirusem rozważamy czasowe zawieszenie zajęć

Warszawski Uniwersytet Medyczny odwołał wykłady dla studentów. Rektor uczelni w wydanym zarządzeniu odwołał także wszelkie imprezy organizowane przez WUM, wyjazdy służbowe doktorantów, pracowników i studentów oraz wstrzymał przyjazdy zagranicznych gości. Rozwiązania zostały wprowadzone, żeby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podobne decyzje zapadły na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Anna Budzanowska apeluje, aby ograniczyć mobilność. - Są możliwości online. Ten semestr nie będzie typowym semestrem akademickim. Szczególnie starsza kadra akademicka jest w wysokiej grupie ryzyka - wskazywała na antenie Polskiego Radia 24.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Koronawirus w Polsce. Apel GIS dot. imprez masowych i przestrzegania zasad higieny

- Konferencja Rektorów Uczelni Wrocławskich i Opolskich podjęła decyzję, że od jutra działalność dydaktyczna będzie prowadzona zdalnie. Będą zawieszone wyjazdy i wymiany studenckie z innymi krajami - mówiła.

premier_1200.jpg
Premier: podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych

"Przygotowujemy rozporządzenie dot. działalności dydaktycznej"

Anna Budzanowska odniosła się także do międzynarodowych programów wymiany studenckiej. - Program Erasmus to program Unii Europejskiej. Jego jednostronne zawieszenie nie byłoby dobre dla samego programu - podkreślała.

- Jeżeli uczestnicy programu Erasmus będą chcieli wrócić do kraju, mogą to zrobić bez ponoszenia żadnych kosztów - poinformowała.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Minister rodziny: musimy chronić rynek pracy przed skutkami wirusa

Gość Polskiego Radia 24 apelowała także, aby nie ulegać histerii i panice. - Racjonalność jest najważniejszym elementem, na który musimy zwracać uwagę - tłumaczyła.

- Staramy się działać prewencyjnie, ale nie wywoływać paniki. Przygotowujemy rozporządzenie odnoszące się do działalności dydaktycznej - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Gorący temat"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Anna Budzanowska (wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 10.03.2020
Godzina emisji: 15.09

kstar

Czytaj także

Prezydent: nie będę organizował dużych spotkań w trakcie kampanii. Ryzyko jest zbyt wielkie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 22:30
- Podjąłem decyzję, że nie będę organizował dużych spotkań w związku z moją kampanią prezydencką. To są spotkania, na które przychodzą setki osób. Nie chcę narażać ludzi - powiedział w poniedziałek po spotkaniu w BBN prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: w związku z koronawirusem rozważamy czasowe zawieszenie zajęć

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 11:38
- Chcę zobowiązać władze uczelni do tego, żeby pilnie przystąpiły do analizy możliwości przejścia w jak najszerszym zakresie na kształcenie online - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Premier zaprosił prezydentów miast na specjalne spotkanie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 15:57
Rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował, że premier Mateusz Morawiecki zaprosił prezydentów największych miast i marszałków województw na specjalne spotkanie. Zaplanowano je na środę, na godzinę 11.30.
rozwiń zwiń