X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Socjolog: brak paniki dot. koronawirusa świadczy o odpowiedzialności Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 16:25
- Nie ma masowych sytuacji czy emocjonalnych reakcji. Polacy są generalne optymistycznie nastawieni, oczekują tylko odpowiedniego ostrzegania i informowania nt. koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski (socjolog UW).
Audio
  • Dr Tomasz Żukowski: pierwszą fazę działań rządu Polacy ocenili pozytywnie (Gorący Temat/PR24)
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz ŻukowskiFoto: PR24/RB
korona 1200 pap.jpg
Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Zakażone dziecko i młoda kobieta

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wykryto go u dziecka z Cieszyna (woj. śląskie) i u kobiety z Łodzi. Łącznie w Polsce jest już 27 potwierdzonych zakażeń. Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Gościem Polskiego Radia 24 był dr Tomasz Żukowski. Socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego odniósł się m.in. do zjawiska paniki w społeczeństwie.

- O odpowiedzialności polskiego społeczeństwa świadczy fakt, że nie mamy do czynienia z paniką. Nie ma masowych sytuacji czy emocjonalnych reakcji. Nie ma też aż takich kolejek w sklepach. Polacy są generalne optymistycznie nastawieni - mówił socjolog.

Optymistyczne spojrzenie

szkoła EN_01371778_0064 1200.jpg
Żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie w całym kraju zamknięte na dwa tygodnie

Dr Żukowski zwrócił uwagę, że "badania nt. paniki w społeczeństwie powinny prowadzić władze państwowe". - Polacy są gotowi patrzeć na rzeczywistość bardziej optymistycznie niż pesymistycznie - stwierdził.

- Musimy liczyć się z tym, że osoby, które przyjechały z zagranicy i które stykały się w Polsce ze swoimi bliskimi i znajomymi... Te wszystkie osoby mogą zacząć teraz chorować. W konsekwencji można się spodziewać zwiększenia ilości zakażeń - podkreślił.

Jednocześnie socjolog zauważył, że "pierwszą fazę działań rządu Polacy ocenili pozytywnie". - Co więcej, nie sądzę, żeby ludzie oczekiwali od władzy cudów. Chcą tego, żeby byli z nimi, obok nich. Żeby przestrzegali i ostrzegali - tłumaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Gorący Temat"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: dr Tomasz Żukowski (socjolog)
Data emisji: 11.03.2019
Godzina emisji: 15.07

PR24/PAP/pb

Czytaj także

Radosław Fogiel apeluje do młodych ludzi: zostańcie w domach

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 16:00
- Można uczyć się na błędach innych, obserwować, jak sytuacja się rozwijała w innych krajach i starać się być krok, dwa kroki do przodu. Stąd decyzja o zakazie imprez masowych i o zamknięciu szkół - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kina, teatry, opery, filharmonie i muzea w Polsce zamknięte z powodu koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 12:00
- Rząd zdecydował o zawieszeniu od czwartku funkcjonowania instytucji kultury - teatrów, oper, filharmonii, muzeów, kin i sieci kinowych oraz uczelni i szkół artystycznych wszystkich szczebli - poinformował wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarz: rząd poczynił kroki w kierunku obrony przed koronawirusem, ale też paniką

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 12:45
- Trzeba uspokajać albo podejmować konkretne działania. Rząd czyni kroki ograniczające rozprzestrzenianie choroby, ale też paniki - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Michał Mularczyk, lekarz.
rozwiń zwiń