X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Andrzej Anusz: w polityce mamy stan wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 17:00
- Już teraz widać, że zyskują politycy, którzy bezpośrednio uczestniczą w walce z koronawirusem - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Audio
  • A. Anusz o sytuacji politycznej w obliczu koronawirusa ("Gorący temat")
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: PR24/AK

Gość PR24 powiedział, że formalnie nie mamy stanu wyjątkowego, ale jeśli zostanie wprowadzony, wybory prezydenckie zostaną przesunięte. - Natomiast na pewno mamy stan wyjątkowy w polityce - zauważył.

"Zyskuje partia rządząca"

mid-20313144 (1).jpg
Nowe zachorowania. Bilans zakażeń koronawirusem - 119 przypadków

Odnosząc się do najnowszego sondażu IBRIS na temat zaufania do polityków, w którym ponad 40 proc. Polaków ufa ministrowi Zdrowia, Łukaszowi Szumowskiemu, który w tym sondażu ustępuje tylko prezydentowi Andrzejowi Dudzie, gość PR24 powiedział iż "to świadczy o tym, że zyskują politycy którzy bezpośrednio uczestniczą w walce z koronawirusem" - Walka ta promuje polityków, którzy w tej sytuacji są na pierwszej linii frontu – dodał.

Komentując fakt iż we Francji mimo koronawirusa i przypadków śmiertelnych z nim związanych, odbywają się wybory samorządowe ekspert powiedział, że "kwestie związane z organizacją wyborów jest mieszanką różnych elementów, ale we Francji cała kampania wyborcza praktycznie się odbyła".

"Skuteczność będzie oceniana"

- W Polsce widać postulaty opozycji, by wybory prezydenckie przełożyć i trzeba by decyzję o tym podjąć szybko, by wyjść z zarzutów iż została ona podjęta z czystej kalkulacji politycznej – dodał Andrzej Anusz i podkreślił, że "skuteczność walki z epidemią to będzie główny probierz ocenny partii rządzącej".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * * *

Audycja: "Gorący temat"

Prowadzi: Piotr Wąż

Gość: Andrzej Anusz (Instytut Piłsudskiego)

Data emisji: 15.03.2020

Godzina emisji: 15.06


PR24/jj

Czytaj także

Rzecznik PSL: rolą opozycji jest teraz wspieranie rządu, a nie sianie paniki i plotek

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 17:29
- Teraz politycy są od tego, żeby działać, żeby się wreszcie zastanowić, jakie wnioski wnieść do ustaw antykryzysowych, gdzie szukać środków, jak ulżyć pracownikom i pracodawcom i skąd te środki przesunąć. Oby politycy wzięli sobie ten apel do serca, a nie skupiali się na politycznej wojnie - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Miłosz Motyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik MS: do końca marca odwołanych jest większość rozpraw w sądach

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 16:05
- Odwołane są te wokandy, które nie są pilne - mówił w Polskim Radiu 24 rzeczniczka ministerstwa sprawiedliwości, Agnieszka Borowska.
rozwiń zwiń