X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Boże Narodzenie. "Bez otwartości na drugiego człowieka nie ma duszpasterstwa"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 17:34
- Św. Jan Paweł II powiedział, że gdy zobaczymy w Eucharystii Jezusa Chrystusa, to dostrzeżemy go także w braciach i siostrach, zwłaszcza w najuboższych - mówił w Rozmowie PR24 ks. Daniel Glibowski, kapłan diecezji radomskiej, koordynator akcji "Przyjaciel Bezdomnych". Naszym gościem był również brat Szymon Janowski, kapucyn. 
Audio
  • 24.12.18 Rozmowa PR24: ks. Daniel Glibowski i brat Szymon Janowski
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Jak podkreślał w Polskim Radiu 24 ks. Daniel Glibowski, pomaganie bezdomnym ma sens. - Regularnie nocą wyjeżdżam rowerem do bezdomnych. Rozmawiam z nimi, motywuję do zmiany życia. Dzięki tym wyjazdom, realizowanym wraz z wolontariuszami, wielu ludzi nie ma już na ulicy - wskazywał duchowny, dodając przy tym, że kluczem, w kontekście niesienia pomocy osobom pozbawionym domu, jest wyciągnięcie do nich ręki. Zaznaczył przy tym, że ogromnym problemem bezdomnych jest uzależnienie.

- To osoby uzależnione, które w zasadzie nie trzeźwieją. Ośmielę się powiedzieć, że 100 procent bezdomnych to alkoholicy. To też ludzie bardzo potłuczeni psychicznie, nikt nie zbudował w nich wartości, jako osoby. Trzeba to powoli odbudowywać. Byłem świadkiem już wielu sytuacji, w których z gruzów udało się człowiekowi urosnąć na nowo - mówił ks. Daniel Glibowski. 

Brat Szymon Jankowski z kolei zauważył, że bardzo ważnym elementem pomocy jest otwartość na drugiego człowieka, który wśród wielu ludzi wzbudza pewnego rodzaju niechęć. - To bardzo prosta sprawa. Prosta, a zarazem bardzo trudna. Moment, gdy spotyka się wzrok, widzi się w drugim człowieku jego historię, nie można uznać, że on nie istnieje - wskazywał. - Bez otwartości na drugą osobę nie ma duszpasterstwa - tłumaczył. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach. 

Polskie Radio 24/zz

------------------------------

Data emisji: 24.12.18 

Godzina emisji: 17.05