more_horiz

Elżbieta Zielińska: w ostatnich latach niewiele zrobiliśmy w walce z ASF

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 21:34
- Porównanie, którego użył Paweł Kukiz odnosząc się do odstrzału dzików jest nieadekwatne. Ta wypowiedź była nieprzemyślana - powiedziała Elżbieta Zielińska z Kukiz'15 komentując słowa lidera swojej partii o tym, że strzelanie do dzików jest dla niego tym samym, co wymordowanie Polaków na Wołyniu. 
Audio
  • 11.01.19 Elżbieta Zielińska: w ostatnich latach niewiele zrobiliśmy w walce z ASF
Elżbieta Zielińska, Kukiz15
Elżbieta Zielińska, Kukiz'15Foto: PR24

Minister środowiska Henryk Kowalczyk podpisał i wysłał do Polskiego Związku Łowieckiego rekomendację, by myśliwi podczas styczniowych polowań nie dokonywali odstrzału ciężarnych oraz prowadzących młode loch. Skoordynowany odstrzał dzików rozpocznie się jutro i będzie prowadzony w kilku powiatach Polski podczas trzech najbliższych weekendów.

- Wystąpił tu problem komunikacyjny. Mówiono o odstrzeleniu wszystkich dzików, co jest niewykonalne. Myślę, że największe emocje wzbudziło, to strzelanie do ciężarnych loch i tych, które prowadzą młode. To wzburzyło nawet myśliwych. Dzika w Polsce mamy bardzo dużo i wyrządzają one duże szkody. Trudno zatrzymać chociażby rozwój miast - komentowała Zielińska. 

Gość Polskiego Radia 24 zwróciła uwagę na duże zaniedbania w walce z ASF: - Problemem jest to, że na przestrzeni ostatnich lat niewiele zrobiliśmy, aby powstrzymać afrykański pomór świń. Dotyczy to nie tylko ministerstwa środowiska tej kadencji, ale także poprzedniej. 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

PR24/PAP

________________________

Data emisji: 11.01.19

Godzina emisji: 17:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak