more_horiz

Bogusław Liberadzki: wychodzenie PSL z KE jak wychodzenie Wielkiej Brytanii z UE

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 17:18
- Wychodzenie PSL z Koalicji Europejskiej trochę mi przypomina wychodzenie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Bogusław Liberadzki, europoseł SLD. 
Audio
  • Bogusław Liberadzki poddał w wątpliwość wyjście PSL z Koalicji Europejskiej (Polskie Radio 24/Rozmowa PR24)

Bogusław Liberadzki przypomniał, że rząd Platformy Obywatelskiej nie zgłosił Via Carpatii jako projektu na dofinansowanie w UE. - Via Carpatia nie została zgłoszona przez rząd w 2013 roku, wtedy kiedy rewidowano transeuropejskie sieci transportowe (…) Ja wtedy troszczyłem się o to, co leżało w moim interesie jako przedstawiciela Zachodniego Pomorza, czyli droga S3 do Świnoujścia, tunel pod Świną jest finansowany, droga ekspresowa S6 oraz linia kolejowa Szczecin-Poznań-Wrocław i linia kolejowa nadodrzańska. To zostało wprowadzone, to się buduje - zaznaczył Liberadzki.

Gość Polskiego Radia 24 został zapytany o słowa polityków PSL, którzy głośno mówią o wyjściu ich partii z Koalicji Europejskiej.

- To dalej Koalicja będzie nie pięcio- a czteropartyjna. W sobotę Polskie Stronnictwo Ludowe wypowie się, czy zostaje w Koalicji - stwierdził europoseł. Prowadzący wtrącił, że decyzja ma zapaść za tydzień. - Wobec tego jest coraz bardziej prawdopodobne, że pewnie zostaną, skoro tak odkładają. Trochę mi to przypomina wychodzenie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - mówił Bogusław Liberadzki.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

PR24/dcz

________________________

Data emisji: 31.05.19

Godzina emisji: 16:15

Zobacz także

Zobacz także