X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Jarosław Sachajko o decyzjach wyborczych: Polacy powinni kierować się i sercem, i rozsądkiem

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 17:34
4 lata temu Kukiz'15 szedł do wyborów z tymi samymi postulatami, jak idzie teraz. Ważne jest, żeby politycy dotrzymywali słowa - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
Audio
  • 14.08.2019 "Rozmowa PR24" Gość: Jarosław Sachajko, Kukiz’15
Jarosław Sachajko
Jarosław SachajkoFoto: PR24

Jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej”, Kukiz'15 będzie miał wpływ na podział pieniędzy z budżetu, które po wyborach dostanie Polskie Stronnictwo Ludowe. Jak podaje dziennik, o takich planach Pawła Kukiza ma świadczyć odpowiedź, jakiej polityk udzielił na wpis jednej z internautek na Facebooku. - Jest umowa cywilno-prawna dotycząca subwencji i naszego w niej udziału - napisał Paweł Kukiz. 

Gość PR24 mówił o sytuacji w ugrupowaniu, które reprezentuje. Odniósł się m.in. do wyników ostatnich sondaży. Wg sondażu Kantar, komitet PSL-Kukiz uzyskał 4 procentowe poparcie, a taki wynik na jesieni oznacza, że nie dostanie się do Sejmu. W audycji w PR24 Jarosław Sachajko mówił o tym, że nie należy ufać sondażom, bo są sondaże robione na polityczne zamówienie, które "kreują rzeczywistość". - Przez ostanich 15 lat nie było sondażu, który by sie chociaż trochę zblizył do późniejszych wyników wyborów - stwierdził Jarosław Sachajko. - Nie należy ufać sondażom. Polacy powinni kierować się i sercem, i rozsądkiem. I czytać, kto co zrobił, co obiecał - dodał. Skomentował też pierwsze miejsca Pawła Kukiza w sondażu "Komu z opozycji ufają Polacy?"

Oceniając zaś bieżącą sytuację na polskiej scenie politycznej dwa miesiące przed wyborami, Jarosław Sachajko krytycznie ocenił dokonania obozu rządzącego. - PiS nie spełniło większości swoich obietnic. Najważniejszy niespełniony postulat - wydatki na rolnictwo. To 0,4 PKB. Rolnicy są pozostawiani sami sobie - przekonywał poseł Kukiz'15, który jednocześnie uznał, że za zwycięzcę jesiennych wyborów mozna już dziś uznać Sojusz Lewicy. - SLD dosyć sprytnie się zachowało. Można powiedzieć, że SLD to zwycięzca kolejnych wyborów. 

W ubiegłym tygodniu liderzy Kukiz'15 Paweł Kukiz i PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Kandydaci Kukiz'15 będą startować z list komitetu PSL-Koalicja Polska.

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/tb/IAR

------------------------------------

Data emisji: 14.08.2019

Godzina emisji: 16.15

Czytaj także

Agnieszka Ścigaj o Paradzie Równości: dziwi mnie, skąd ludzie mają potrzebę epatowania swoją seksualnością

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 08:00
- Nie widzę w Polsce form dyskryminowania osób o innej orientacji seksualnej. Dziwi mnie, skąd ludzie mają potrzebę epatowania swoją seksualnością - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Sachajko: PSL zgodziło się na realizację naszych postulatów

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 07:14
- Jesteśmy zupełnie odrębnymi bytami z PSL. Łączymy siły, aby wygrać z systemem partyjnym i będziemy grali tymi znaczonymi kartami, które są przygotowane dla obywateli - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko z Kukiz'15. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Zielińska: z PSL żadnych zmian systemowych nie zrobimy

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 14:25
- Wraz z kolegami nie zgadzaliśmy się z decyzją Pawła Kukiza, aby pójść do wyborów pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego. To nie jest tylko nasze zdanie, ale także działaczy, którzy odchodzą teraz ze struktur Kukiz’15 – mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Zielińska (Koło poselskie Unia Polityki Realnej).
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Ochman: mieliśmy ministra zdrowia, który został premierem

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 11:59
- PO obiecuje złote góry w kwestii opieki zdrowotnej. Mieli osiem lat, żeby poznać i naprawić system opieki zdrowotnej w Polsce - mówiła w PR24 Maria Ochman z NSZZ Solidarność. - Takiego chaosu, jak za ich rządów, nie widziałam nigdy - dodała.
rozwiń zwiń