X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Lisiecki: zaskarżymy wyrok sądu ws. nieruchomości przy Nabielaka 9 w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 18:28
- Wyrok ws. Nabielaka 9 w Warszawie będzie zaskarżony przez komisję do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Widać, że w warszawskim Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym utarła się linia orzecznictwa, która ma uchylać decyzje komisji weryfikacyjnej - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki, poseł-elekt PiS.
Audio
  • 23.10.2019 Paweł Lisiecki o wyroku ws. Magdy Brzeskiej

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ulicy Nabielaka 9 w Warszawie. Jednym ze skarżących decyzję był Marek M., znany jako "kolekcjoner warszawskich kamienic". 

krzysztof-wołodźko 1200.jpg
Krzysztof Wołodźko: Jolantę Brzeską przez lata próbowano uciszyć

Zdaniem Pawła Lisieckiego, ta decyzja "to olbrzymi skandal ze strony Sądu Administracyjnego". - Sędziowie zignorowali to, że komisja weryfikacyjna funkcjonuje, a także wszystko to, co działo się w ramach reprywatyzacji. Zamiast stosować prawo sędziowie chcą je interpretować i stanowić własne prawo, co w moim przekonaniu nie powinno mieć miejsca - zaznaczył. 

- Wyrok będzie zaskarżony przez komisję do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Widać, że w warszawskim Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym utarła się już linia orzecznictwa, która ma uchylać decyzje komisji weryfikacyjnej - zapowiedział.

Przypomniał on także o postępowaniu ws. śmierci Jolanty Brzeskiej, właścicielki mieszkania przy Nabielaka 9. - Sprawa zabójstwa Jolanty Brzeskiej została umorzona. Pisałem do prokuratura Seremeta z zapytaniem czy śledztwo można wznowić, natomiast on odpowiedział, że wszystko jest wyjaśnione. Dopiero Zbigniew Ziobro jako Prokurator Generalny wszczął postępowanie w tej sprawie i wierzę głęboko, że dojdziemy do prawdy, choć pewne ślady zostały już zatarte - przyznał poseł. 

Organizacja prac komisji

pap jolanta brzeska 1200.jpg
Działacze organizacji lokatorskich chcą ukarania winnych śmierci Jolanty Brzeskiej

- Komisja potrzebuje odpowiedniej zmiany w przepisach prawa. Być może sąd potrzebuje literalnie wpisanego w ustawę o komisji orzeczenia, że komisja zajmuje się tego typu sprawami. W moim przekonaniu część sędziów uważa się, że stoi ponad władzą ustawodawczą i mogą interpretować pewne przepisy według ich upodobania - uważa.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, komisja weryfikacyjna powinna powstać także w innych miastach. - W każdej większej miejscowości takiej jak Kraków czy Łódź powinna powstać oddzielna komisja, która badałaby tam zwroty nieruchomości i mogłaby naprawić to, co zostało popsute - zaznaczył. 

***

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

PAP/Polskie Radio 24/pkr

----------------------------------

Data emisji: 23.10.2019

Godzina emisji: 17.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak