X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

B. Kownacki: rok 2019 był niebywale okrutny dla nurtu niepodległościowego

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 18:00
- Rok 2019 był niebywale okrutny dla tego szczególnego nurtu niepodległościowego, demokratycznego w Polsce, który jest obecny do dzisiaj - mówił Bartosz Kownacki (PiS) na antenie Polskiego Radia 24. Prof. Janusz Wojdalski wspominając prof. Jana Szyszko podkreślił, że polityk był "patriotą i miał wielki autorytet u leśników".
Audio
  • Bartosz Kownacki: Jan Olszewski, Kornel Morawiecki, Jan Szyszko - Polska była dla nich sprawą najważniejszą (Rozmowa PR 24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Victor Hugo Silva

- Śp. prof. Jan Szyszko był człowiekiem niezwykle pogodnym. Pamiętam, że zawsze witał się "Szczęść Boże". Był czułym Polakiem, patriotą, miał wielki autorytet u leśników. Zawsze gdy się spotykał z leśnikami, był wokół nich taką postacią, która wręcz promieniowała. Zawsze był duszą towarzystwa. Wiadomość o śmierci profesora dotarła do nas jak grom - wspominał prof. Janusz Wojdalski.

Kornel Morawiecki czarno białe free shut 1200.jpg
Minuta ciszy w Sejmie. Posłowie uczcili Kornela Morawieckiego i Jana Szyszko

Gość audycji swoje jedyne wspomnienie ze śp. Kornelem Morawieckim łączy ze zmianą siedziby Solidarności. - To był rok 1982, 1983... Pamiętam jak wskazałem lokal na siedzibę Solidarności. I tam rzeczywiście przez te dwa tygodnie był lokal - podkreślił.

Bartosz Kownacki zaznaczył, że "śp. Jan Olszewski przez 20 lat był jego nauczycielem". - Łączyły mnie bliskie więzi. Uczyłem się całego kunsztu prawniczego i politycznego od śp. Jana Olszewskiego. Natomiast z panem profesorem Szyszko siedzieliśmy obok w Sejmie. Bardzo często się widywaliśmy, wymienialiśmy kilka zdań, rozmawialiśmy - mówił.

Nurt, który usilnie trwa do dzisiaj

- Kornela Morawieckiego również znałem jako posła tej kadencji. Wcześniej jako współpracownika pana premiera Olszewskiego. Kornel Morawiecki był objęty obroną przez pana premiera Olszewskiego. Śp. Kornel Morawiecki był postacią bardzo ważną w tych środowiskach niepodległościowych. Rok 2019 był niebywale okrutny dla tego szczególnego nurtu niepodległościowego, demokratycznego w Polsce, który jest obecny do dzisiaj - zaznaczył Bartosz Kownacki.

- Solidarność i rzeczywista troska o Polskę. Takich polityków, takiego formatu, takiej wiedzy i wykształcenia, ale też sposobu zachowania i kultury ze świecą szukać w dzisiejszym parlamencie. Każdy z nich miał piękny życiorys, zaświadczający o tym, że Polska była dla nich sprawą najważniejszą - mówił polityk PiS. 

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji Rozmowa PR 24 był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 01.11.2019

Godzina emisji: 17.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wdowa po Janie Olszewskim: cieszę się, że Kornel Morawiecki spocznie obok mojego męża

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 09:58
- Bardzo szanowałam Kornela Morawieckiego, był z niego dobry, wspaniały człowiek. Mój mąż bronił go w procesie za komuny. I cieszę się, że ten wspaniały człowiek spocznie obok mojego męża na Wojskowych Powązkach - powiedziała wdowa po Janie Olszewskim, Marta Olszewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kornel Morawiecki - prawdziwy nauczyciel i wychowawca

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 13:54
W sobotę (5.10) na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach odbyła się ceremonia pogrzebowa marszałka seniora Kornela Morawieckiego. - Twoja walka o wolność wydała wielki plon. Ten plon rośnie, pęcznieje, potężnieje. Dlatego nasza miłość, twoja miłość, jest silniejsza niż śmierć - powiedział na pogrzebie premier Mateusz Morawiecki, syn zmarłego. Kornel Morawiecki zmarł 30.09.2019 roku w wyniku raka trzustki. Miał 78 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie prof. Jana Szyszko

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 23:59
W tym wydaniu "Trójki na poważnie" w studio pojawiło się czterech gości: Mariusz Orion-Jędrysek, Paweł Sałek, Zbigniew Wysocki i Marcin Dybowski. Wszyscy byli w przeszłości współpracownikami niedawno zmarłego prof. Jana Szyszki.
rozwiń zwiń