X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Będziemy bronić prawdy historycznej". Paweł Mucha o polskiej polityce zagranicznej

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 18:49
- Nie ulega, że Polska była ofiarą agresji Niemiec nazistowskich, ale również Związku Sowieckiego. (…) Na arenie międzynarodowej przypominamy kwestie związane ze współpracą totalitaryzmu sowieckiego z faszystowską hitlerowską III Rzeszą - powiedział Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta. - Polski głos jest i będzie wyrażany konsekwentnie - dodał.
Audio
  • Paweł Mucha o polskiej polityce historycznej i decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o rezygnacji z uczestnictwa w Światowym Forum Holokaustu ("Rozmowa PR24")

Organizatorzy Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie, które odbędzie się w związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, nie przewidzieli możliwości zabrania głosu przez polskiego prezydenta.

Z tego powodu Andrzej Duda podjął decyzję o tym, że nie weźmie udziału w wydarzeniu zaplanowanym na 23 stycznia.

polskie radio 24 jonny daniels 1200.jpg
Jonny Daniels: to hańba, że prezydent Polski nie może przemówić w Yad Vashem

- Pan prezydent zajmie stanowisko m.in. w kwestiach polsko-rosyjskich w kontekście II wojny światowej 27 stycznia. To wtedy przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu i rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz. Polski głos będzie zdecydowanie wypowiedziany. (…) Miejsce uświęcone krwią zamordowanych jest właściwym do ich upamiętnienia. To właśnie tam polski prezydent będzie mówił o Holokauście i pamięci historycznej - podkreślił Paweł Mucha.

Zrozumienie dla decyzji polskiego prezydenta

Jednym z głównych mówców podczas Światowego Forum Holokaustu, organizowanego przez Wiaczesława Mosze Kantora, szefa Europejskiego Kongresu Żydów, ma być prezydent Rosji Władimir Putin, który niedawno kilkukrotnie atakował słownie Polskę. Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce, określił organizację tegorocznego ŚFH mianem "handlu z historią".

- Była to wypowiedź bardzo zdecydowana, ale trafna. Należy przypomnieć, że pan prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce i należy odnotować, że rozumieją oni decyzję głowy państwa polskiego. Jeśli chodzi o organizację forum, to odpowiada za to prywatny podmiot, który jest wprost powiązany z administracją rosyjską. Nie pozwolimy na kupczenie historią, będziemy bronić prawdy historycznej - wskazał Paweł Mucha.

W. Putin 1200 pixabay.jpg
Artur Wróblewski: spotkanie w Yad Vashem to propagandowe show Putina

"Polski głos jest i będzie wyrażany konsekwentnie"

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że nasz kraj był ofiarą agresji Niemiec nazistowskich, ale również Związku Sowieckiego. Dodał również, że przedstawiciele władz przypominają na arenie międzynarodowej kwestie związane ze współpracą totalitaryzmu sowieckiego z faszystowską hitlerowską III Rzeszą.

- Światowa opinia publiczna bardzo wyraźnie dezawuuje rosyjskie wypowiedzi. Nie znajdują one aprobaty. Polski głos jest i będzie wyrażany konsekwentnie - stwierdził minister w Kancelarii Prezydenta RP.

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Paweł Mucha
Data emisji: 09.01.2020
Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: miejsce upamiętnienia ofiar Holokaustu jest w Auschwitz-Birkenau

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 19:26
- To właśnie w Polsce jest miejsce, gdzie rozsypane są prochy ofiar Holokaustu; nie wolno tej pamięci zabierać, przenosząc ją gdzie indziej - powiedział prezydent na spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce. Wyraził też przekonanie, że nie ma dzisiaj trudnej relacji pomiędzy Polską i państwem Izrael, czy między Polakami a Żydami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador Izraela w Polsce: głos Andrzeja Dudy musi być słyszany w moim kraju

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 10:32
- O tym, kto będzie przemawiał podczas Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie zdecydowali organizatorzy wydarzenia - powiedział w RMF FM ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi.
rozwiń zwiń