X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Sawicki: gdybym zasiadał w PE, nie zagłosowałbym za rezolucją

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 17:25
- Zwróciłem uwagę moim kolegom, którzy głosowali ws. rezolucji. W tej sprawie powinni byli zachowywać neutralność - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Sawicki (PSL), odnosząc się do przyjęcia przez PE rezolucji ws. praworządności w Polsce i na Węgrzech.
Audio
  • Marek Sawicki: proponowaliśmy już poważną rozmowę nt. reformy wymiaru sprawiedliwości (Rozmowa PR 24)
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: PR24
PAP Michał Dworczyk 1200.jpg
Michał Dworczyk o głosowaniu w PE: opozycja godzi w rację stanu

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech. Stwierdzono w niej, że sytuacja w obu państwach się pogarsza, dlatego KE i Rada UE powinny wykorzystać dostępne narzędzia, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych. Europosłowie wezwali państwa członkowskie do przyjęcia przepisów, by dostęp do środków unijnych był uzależniony od przestrzegania praworządności.

Za przyjęciem rezolucji PE zagłosowali europosłowie PO, PSL i deputowani z list Wiosny, z kolei SLD się podzielił. Przedstawiciele PO, PSL i Wiosny byli krytykowani po głosowaniu przez europosłów PiS.

"Nie da się zreformować sądownictwa w oparciu o jedną koncepcję"

buzek kopacz 1200 pap.jpg
Rezolucja przeciwko Polsce. Kto z europosłów głosował "za"

- Potrafiliśmy wiele dziedzin naszego życia w Polsce naprawić. Niestety z sądownictwem się nie udało. Nie da się zreformować tego obszaru w oparciu o jedną koncepcję. Po 5 latach, mimo wielokrotnych ustaw i zmian, to dzisiaj dyskutujemy o tzw. ustawie naprawczej. Czyli naprawy tego, co zostało w mojej ocenie zepsute. 7 stycznia proponowaliśmy poważną rozmowę nt. reformy wymiaru sprawiedliwości, w całości, kompleksowo - przypominał polityk.

Marek Sawicki zaznaczył, że "trzeba usiąść i porozmawiać". - Problem polega na tym, że nie chcemy uznać sytuacji, w której i procedury sądowe i tryb pracy sądów się zdegenerowały. (...) Do sędziego pokoju trzeba dać dwóch ławników. Oni nie muszą być prawnikami - to muszą być ludzie powszechnego zaufania, którzy również będą pilnowali jak ten sędzia pokoju to prawo realizuje - zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR 24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Marek Sawicki (PSL)
Data emisji: 17.01.2020
Godzina emisji: 16.44

PR24/PAP/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reforma sądownictwa a budżet UE. Ziobro: rząd nie obawia się konsekwencji finansowych

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 17:21
- Nie ma obaw, że fundusze unijne dla Polski będą zmniejszone. Budżet Unii Europejskiej może być przyjęty tylko jednomyślnie, bez zgody Polski go nie będzie - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki o rezolucji PE ws. praworządności: ona nie ma znaczenia

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 17:44
– Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. praworządności nie ma żadnego formalnego wpływu – mówił w Programie Trzecim Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Do przyjętego dokumentu odniósł się również Bogusław Liberadzki, europoseł Koalicji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik rządu o rezolucji PE: to polityczne uderzenie w Polskę

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 07:20
- Szkoda, że uczestniczą w nim polscy europosłowie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do decyzji Parlamentu Europejskiego wobec Polski i Węgier.
rozwiń zwiń