X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceszef MON: rząd stara się trzymać wymiar sprawiedliwości w ryzach

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 18:25
- Powołujemy sędziów i dajemy im bardzo wiele. Mają mandat do orzekania, spore uposażenie, immunitet. Dodatkowo nie ma kadencyjności. W zamian wymagamy od nich m.in., by nie angażowali się politycznie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa (Porozumienie).
Audio
  • Marcin Ociepa: sędzia nie może negować mandatów innych sędziów (Rozmowa PR 24)
Marcin Ociepa
Marcin OciepaFoto: PR24
PAP prezydent Andrzej Duda 1200.jpg
Prezydent: nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech. Stwierdzono w niej, że sytuacja w obu państwach się pogarsza, dlatego KE i Rada UE powinny wykorzystać dostępne narzędzia, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych. Europosłowie wezwali państwa członkowskie do przyjęcia przepisów, by dostęp do środków unijnych był uzależniony od przestrzegania praworządności.

- Nie ma na to naszej zgody. Ministrów powołuje prezes Rady Ministrów, sędziów powołuje również prezydent. Sędzia nie może negować mandatów innych sędziów. Rząd stara się trzymać wymiar sprawiedliwości w ryzach, aby dalej służył obywatelom. Nie pozwalamy na samowolkę - podkreślił wiceszef MON.

"To jest patologiczna sytuacja"

senat konfa grodzki pap 1200.jpg
"Niepotrzebny teatr". Senatorowie PiS o pracach nad reformą sądów

Marcin Ociepa zaznaczył, że "sędziowie otrzymują bardzo wiele". - Mają mandat do orzekania, spore uposażenie, immunitet. Dodatkowo nie ma kadencyjności. W zamian wymagamy od nich m.in., by nie angażowali się politycznie. (...) To jest patologiczna sytuacja: znam poglądy polityczne jakiegoś sędziego, a on orzeka w sprawach, które mają tło polityczne - stwierdził.

- Dziwię się, że poddawany jest w wątpliwość fundament państwa demokratycznego. Tym fundamentem jest trójpodział władzy. Sędziowie mają orzekać - dlatego mają immunitet i nie kierują się innymi względami przy wydawaniu wyroków - podkreślił gość Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR 24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Marcin Ociepa (wiceminister obrony narodowej)
Data emisji: 17.01.2020
Godzina emisji: 17.35

PR24/PAP/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Romanowski o Komisji Weneckiej: ta grupa osób przyjechała do Polski półprywatnie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 13:00
- Quasi-opinia części członków Komisji Weneckiej powstała na podstawie roboczego tłumaczenia projektu ustawy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaleta: nowelizacja ustaw sądowych ratuje Polskę przed anarchią

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 15:00
- Ta dyskusja pokazała, że pilne uchwalenie tej ustawy jest niezbędne, a jeśli wejdzie ona w życie, to gwarantuję, że będziemy konsekwentnie zmieniać polskie sądownictwo - powiedział w Senacie wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W. Buda: ustawa o sądach wraca do Sejmu. Cały obóz rządzący stoi za nią murem i ją poprze

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 16:38
- Ustawa wraca do Sejmu i tam ostatecznie o niej zdecydujemy. Ta większość w Sejmie jest dość stabilna. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że cały obóz Zjednoczonej Prawicy murem stoi za tą ustawą i będzie ją popierał - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda.
rozwiń zwiń