X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Poseł PiS: druga kadencja dla Andrzeja Dudy gwarancją kontynuacji dobrej zmiany

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 19:50
- Mam wrażenie, że Polacy oczekują, by dobra zmiana była kontynuowana. Stanie się tak, gdy pan prezydent Andrzej Duda dalej będzie pełnił swój urząd - powiedział Robert Gontarz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Wtedy będą zapewnione rozwój gospodarczy i programy społeczne - dodał.
Audio
  • Robert Gontarz o konwencji Andrzeja Dudy i trwającej kampanii przed wyborami prezydenckimi ("Rozmowa PR24")

Andrzej Duda zainaugurował w sobotę swoją kampanię prezydencką. Zapowiedział, że ruszy w trasę po Polsce. - DudaBus wraca na swoje tory - mówił, zapraszając Polaków do udziału w spotkaniach.

Andrzej Duda konwencja PAP2-1200.jpg
Marcin Makowski: konwencja Andrzeja Dudy na wysokim poziomie. To mobilizuje elektorat

Odpowiedź na oczekiwania Polaków

Podczas konwencji prezydent wskazywał, że kluczowa jest dla niego dbałość o polskie społeczeństwo. - Bardzo często mówię w trakcie spotkań, że najważniejszym celem mojej prezydentury, ale także obozu rządzącego jest to, żeby podniósł się poziom życia Polaków, żeby Polakom żyło się lepiej - podkreślił Andrzej Duda.

Jak dodał, nie chodzi tylko o wymiar czysto materialny, ale także o bezpieczeństwo i "poczucie spokoju, normalnego, codziennego życia". 

- W wystąpieniu prezydenta wybrzmiało również to, że chcemy dyskusji, nawet ostrej, ale zawsze z klasą. Równocześnie mam wrażenie, że Polacy oczekują, by dobra zmiana była kontynuowana. Stanie się tak, gdy pan prezydent Andrzej Duda. Wtedy będą zapewnione rozwój gospodarczy i programy społeczne - podkreślił Robert Gontarz.

Gość Polskiego Radia 24 wskazał, że wraz z postępem kampanii wyborczej pojawią się "poważne konkrety" w kwestiach programowych.

PAP Beata Szydło konwencja Warszawa 1200.jpg
Beata Szydło: Andrzej Duda to prezydent, który wsłuchuje się w głos Polaków

11 mld zł na onkologię

W odpowiedzi na konwencję prezydenta Andrzeja Dudy opozycja "wzięła na sztandar" sytuację w służbie zdrowia i to, że przez ostatnie lata niewiele się w niej zmieniło, jak twierdzą oponenci obozu rządzącego. Robert Gontarz zgodził się, że służba zdrowia wymaga dalszej pracy. - Kilkudziesięciu lat zaniedbań nie da się nadrobić w ciągu czterech lub pięciu lat - stwierdził.

- Już w 2015 roku politycy Prawa i Sprawiedliwości mówili, że służby zdrowia nie da się naprawić ot tak. Ten proces cały czas postępuje. Opozycja wypomina 2 mld złotych na onkologię. Jednak w 2020 roku na tę dziedzinę przeznaczymy 11 mld zł. W tym roku na służbę zdrowia zostanie przekazanych ponad 5 proc. PKB. W 2015 roku było to 4,6 proc. Natomiast w 2024 roku będzie to przynajmniej 6 proc. Widać tu wzrost jakościowy - zaznaczył Robert Gontarz.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Goście: Robert Gontarz, poseł Prawa i Sprawiedliwości 
Data emisji: 17.02.2020
Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: konwencja Andrzeja Dudy była piękną manifestacją patriotyczną

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 22:01
- Taka będzie ta kampania i taka będzie główna oś sporu politycznego, pomimo wszystkich różnych, szczegółowych kwestii, które będą rozważane - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog z KUL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Krulikowski: kontakt z ludźmi to siła Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 16:02
- To było konwencja, podczas której mieliśmy zostać utwierdzeni w przekonaniu, że Prawo i Sprawiedliwość bardzo mocno popiera Andrzeja Dudę, że jest skonsolidowany za swoim kandydatem - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski – politolog. Przebieg kampanii wyborczej komentował także prof. Antoni Kamiński, socjolog (PAN).
rozwiń zwiń