X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kleina: jeżeli premier uważa, że w Polsce jest praworządność, to nie ma czego się bać

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 18:00
- Pan premier w lipcu tego roku zgodził się na połączenie budżetu z kwestią praworządności - powiedział w Polskim Radiu 24 Kazimierz Kleina, senator KO, odnosząc się do negocjacji dotyczących budżetu Unii Europejskiej i kwestii powiązania funduszy z zasadami praworządności.  
Senator Kazimierz Kleina
Senator Kazimierz KleinaFoto: PR24

Negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich zawarli wstępne porozumienie ws. powiązania wypłat pieniędzy z unijnego budżetu z kwestią praworządności. Wprowadzeniu takiego mechanizmu sprzeciwiają się Polska i Węgry. 


1200_Sejm_PAP.png
Przyszłość i kształt unijnego budżetu. Sejm przyjął uchwałę PiS

- Jeżeli pan premier, jeżeli PiS, pan prezes Kaczyński uważają, że w Polsce jest praworządność i że się nie łamie przepisów prawa, to czego się bać? - zapytał gość audycji. 


Posłuchaj
13:22 _PR24_AAC 2020_11_19-16-36-06_for_media.mp3 Kazimierz Kleina: jeżeli pan premier, jeżeli PiS, pan prezes Kaczyński uważają, że w Polsce jest praworządność i że się nie łamie przepisów prawa, to czego się bać? (Rozmowa PR24)

 

Podczas rozmowy przywołano także zaplanowaną na koniec listopada debatę Parlamentu Europejskiego nt. aborcji w Polsce, podczas której planuje się również rozmowę dotyczącą zagadnień praworządności. - To nie Unia Europejska wywołuje problem aborcji w Polsce. Problem aborcji wywołują dzisiaj rządzący - powiedział senator, komentując powiązanie tematu aborcji z praworządnością na szczeblu europejskim.


Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR 24"
Prowadził: Adrian Klarenbach
Gość: Kazimierz Kleina (KO)
Data emisji: 19.11.2020
Godzina emisji: 16.36

PR24/kb

Czytaj także

Dr Karnkowski o zapowiedzi polskiego weta: opozycja chce stworzyć wrażenie, że to równoznaczne z opuszczeniem UE

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 14:53
- Opozycja próbuje rozpalić emocje, że jej walka z rządem jest walką o miejsce Polski w Unii Europejskiej. Stara się również zaznaczyć, że nasz kraj porywa się na coś bezprecedensowego, wyjątkowego, co w historii się nie zdarza - powiedział dr Krzysztof Karnkowski, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Lewicy: praworządność i demokracja to DNA Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 08:36
- Podstawowymi wartościami Unii Europejskiej są: przestrzeganie prawa, praworządność i demokracja. Wyrażamy zdziwienie, że ktoś obawia się tego, iż trzeba przestrzegać praworządności. Jeżeli politycy Prawa i Sprawiedliwości mówią, że jest to realizowane, to czego się boją? - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Wieczorek z Lewicy.
rozwiń zwiń