more_horiz

Protesty przed MEN. Przemysław Czarnek: zamiast zająć się czymś pożytecznym, robią sobie igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 18:24
- Biedni ludzie, zamiast zająć się czymś pożytecznym, jakąś pracą na rzecz dobra wspólnego, to robią sobie igrzyska. I też robią sobie krzywdę. Cóż ja mogę zrobić - tak do protestów przed Ministerstwem Edukacji i Nauki odniósł się w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, szef tego resortu. 
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PR24/DB

Posłuchaj
13:15 [PR24]PR24 (mp3) 23 listopad 2020 17_37_01.mp3 Przemysław Czarnek o protestach przed MEN (Rozmowa PR24)

 

Jedna z protestujących przed Ministerstwem Edukacji i Nauki osób doznała urazu ręki podczas próby wyrwania kraty zabezpieczającej szybę w radiowozie. Druga osoba wymagała pomocy lekarskiej po tym, jak przykleiła sobie dłoń do bramy wejściowej do budynku szybkoschnącym klejem.

policja 1200 (3).jpg
"Przekroczono granice absurdu". Rzecznik KSP o zarzutach wobec policji

- Mamy problem pod bramą, ale co zrobić. Jest jak jest. To jest nie mój problem, tylko to jest problem tej pani, która się przykleiła. Co zrobić. Biedni ludzie, zamiast zająć się czymś pożytecznym, jakąś pracą na rzecz dobra wspólnego, to robią sobie igrzyska. I też robią sobie krzywdę. Cóż ja mogę zrobić. Mogę tylko apelować. Nie róbcie sobie krzywdy, kochani - tak o wspomnianych demonstracjach mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, szef resortu edukacji. 

- Zarzuty pod moim adresem są kłamliwe. Protestujący wymyślają niestworzone rzeczy. Ludzie krzyczący "edukacja bez ministra" czy "wolna aborcja" ukochali anarchię. Działania, które nazywają wolnością, nie mają z nią nic wspólnego. Nie ma wolności bez odpowiedzialności - dodał. 

Szef MEN był pytany także o powrót uczniów do nauki stacjonarnej. Jak mówił, powrót uczniów do szkół będzie stopniowy. - Jeżeli będzie konieczność, żeby jeszcze hamować mobilność społeczeństwa, to do szkoły najpierw będą wracać najmłodsze roczniki, których nauka zdalna jest najmniej efektywna - wyjaśnił. 

Polityk zapowiedział również, że wiosną przyszłego roku odbędą się rozmowy ze związkami zawodowymi o tym, jak zmienić warunki pracy i wynagrodzenia nauczycieli na lepsze.

Więcej w całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR 24"

Prowadził: Adrian Klarenbach

Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)

Data emisji: 23.11.2020

Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/kad

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem