X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Poseł Lewicy: procedury zawieszania kont w serwisach społecznościowych powinny być jasne i przejrzyste

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 17:01
- Cyfrowi giganci posiadają ogromną władzę i wpływają na nastroje ludzi. Procedury zawieszania lub zamykania kont w serwisach społecznościowych powinny być jasne i przejrzyste, a także poddawane kontroli - powiedział Marcin Kulasek z Lewicy.
Marcin Kulasek
Marcin Kulasek Foto: PR24

Twitter poinformował, że bezterminowe zablokowanie konta Donalda Trumpa wynika z obawy o "dalsze podżeganie do przemocy przez prezydenta USA". Wcześniej, podobną decyzję podjął szef Facebooka.

mid-epa08927297 (1).jpg
"Można zamknąć konto na podstawie wymyślonych zarzutów". Wierzejski o działaniach wobec Trumpa

Decyzje gigantów technologicznych to pokłosie szturmu zwolenników Trumpa na Kapitol, w trakcie którego zginęło pięć osób. Tłum był częścią wielotysięcznej demonstracji w Waszyngtonie przeciwko rzekomym fałszerstwom wyborczym, odbywającej się pod hasłem "Uratować Amerykę".

- Budzi to oczywiście bardzo duże emocje. Jednak granicą wolności słowa jest nawoływanie do przemocy. Dlatego zawieszenie konta Donalda Trumpa jako środek doraźny, jest przez nas akceptowane, ale powiem też mocniej, konieczne - podkreślił Marcin Kulasek.

Posłuchaj
12:10 _PR24_AAC 2021_01_11-16-36-38.mp3 Marcin Kulasek o postępowaniu serwisów społecznościowych ("Rozmowa PR24")

Z drugiej strony gość Adriana Klarenbacha wskazał, że procedury zawieszania lub zamykania kont w serwisach społecznościowych powinny być jasne i przejrzyste, a także poddawane społecznej kontroli.

- Cyfrowi giganci posiadają ogromną władzę i wpływają na nastroje społeczne. Z tego względu powinno być to kontrolowane. Takie reguły mogłyby być wypracowywane na szczeblu Unii Europejskiej - dodał.

Media społecznościowe od wielu lat są głównym kanałem komunikacji Donalda Trumpa z jego zwolennikami. Prezydent USA wielokrotnie ostro krytykował główne amerykańskie media, gdy te publikowały niekorzystne dla niego informacje. 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość: 
Marcin Kulasek, Lewica
Data emisji: 
11.01.2021
Godzina emisji: 16.36

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"CNN pracuje nad usunięciem nas z rynku". Dziennikarz Fox News ostrzega przed cenzurą w USA

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 14:26
- W piątek rano CNN ogłosiło, że pracuje nad usunięciem kanału Fox News z anteny i wyeliminowaniem tej firmy z rynku. Wielu prominentnych Demokratów, w tym urzędników, popiera te działania. Pracownicy CNN skontaktowali się już z sześcioma głównymi operatorami telewizji kablowej w tym kraju, którzy przenoszą nasz sygnał do waszych domów. Naciskali na nich, aby odrzucili Fox News - poinformował dziennikarz Fox News Tucker Carlson.
rozwiń zwiń