X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Za parę lat służba zdrowia będzie wyglądać zupełnie inaczej". Tomasz Latos o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 17:46
- To nie jest tylko kwestia zwiększenia nakładów do 7 proc. PKB. To jest tak naprawdę wiele innych elementów z tym związanych. Dzisiaj były ogłoszone kwestie związane z profilaktyką i ze zniesieniem limitów do specjalistów, inne zmiany w systemie dotyczą i działań na rzecz onkologii, działań na rzecz kardiologii, będą dalsze działania związane z informatyzacją systemu - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos, komentując zapisy Polskiego Ładu dotyczące służby zdrowia.

W piątek do konsultacji zostanie przedstawione rozporządzenie dotyczące "profilaktyki 40 plus", a równolegle prezes NFZ udostępni zarządzenie w sprawie bezlimitowego dostępu do specjalistów - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Elementy te wynikają z przedstawionego niedawno przez Prawo i Sprawiedliwość nowego programu zatytułowanego Polski Ład. W audycji "Rozmowa PR24" sprawę komentował poseł PiS Tomasz Latos.

Niedzielski debata pap 1200.jpg
"Na poprawę jakości usług nie będziemy żałowali środków". Szef MZ zapowiada nowe narzędzia dla pacjentów

"To nie tylko zwiększenie nakładów"

Gość PR24 podkreślił, że przedstawione w Polskim Ładzie propozycje dotyczące służby zdrowia to "wielka nadzieja dla wszystkich pacjentów i wielka szansa", dodając przy tym, że dotyczy to nasz wszystkich, wszyscy bowiem bądź już byliśmy, bądź jesteśmy, bądź na pewno kiedyś będziemy pacjentami.

- To nie jest tylko kwestia zwiększenia nakładów do 7 proc. PKB. To jest tak naprawdę wiele innych elementów z tym związanych. Dzisiaj były ogłoszone kwestie związane z profilaktyką i ze zniesieniem limitów do specjalistów. To jest coś, co jest niezwykle ważne. Już od 1 lipca będziemy mogli zgłosić się właściwie w dowolne miejsce, nie tylko do naszej przychodni, do lekarza rodzinnego i będziemy mogli skorzystać z badań profilaktycznych dla osób powyżej 40 roku życia - mówił Tomasz Latos, zachęcając do tego, by z tego skorzystać.

Tomasz Latos zaznaczył, że na proponowane przez PiS rozwiązania społeczeństwo czekało od lat, a to tylko część zmian w systemie. - Inne zmiany w systemie dotyczą i działań na rzecz onkologii, działań na rzecz kardiologii - myślę tutaj o sieci onkologicznej, sieci kardiologicznej, będą dalsze działania związane z informatyzacją systemu, to jest oczywiście również finansowanie szpitali, pomoc w ich restrukturyzacji, pomoc w ich oddłużeniu i cały szereg rozwiązań, które w moim przekonaniu sprawią, że system ochrony zdrowia już za parę lat będzie zupełnie inny, będzie o wiele lepszy - podkreślił polityk PiS.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:56 PR24_mp3 2021_05_21-16-35-46_Latos.mp3 Tomasz Latos o służbie zdrowia w programie Polski Ład ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Tomasz Latos (PiS)
Data emisji: 21.05.2021
Godzina emisji: 16.35

PR24/jmo

Czytaj także

Zwiększenie nakładów na służbę zdrowia w Polskim Ładzie. 6 proc. PKB już w 2023 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 11:08
"W najbliższych 6 latach zwiększymy wydatki na zdrowie do 7 proc. w relacji do PKB. Już w 2023 r. osiągną one poziom 6 proc. PKB. To zdecydowanie szybciej niż wcześniej zakładaliśmy" - zaznaczono w nowym programie PiS, Polskim Ładzie. Nowe pieniądze będą przeznaczone na inwestycje, cyfryzację, nowe kadry i na nowoczesne terapie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Karnowski: kryzys w obozie rządzącym wydaje się zażegnany

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 15:05
- W ostatnim wywiadzie Jarosław Kaczyński daje do zrozumienia, że kryzysy w koalicji rządzącej zostały zażegnane. Nawet relacje ze Zbigniewem Ziobro wydają się lepsze - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski ("Sieci").
rozwiń zwiń