more_horiz

Współtwórczyni Amber Gold wyszła z więzienia. Mosiński: ta sytuacja wymaga interwencji

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 17:23
- Myślę, że prokuratura w jakiś sposób będzie się do tego odnosić - tak o zwolnieniu Katarzyny P. mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Katarzyna p 1200 forum.jpg
Afera Amber Gold. Była wiceprezes spółki Katarzyna P. opuściła areszt

Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił w środę areszt wobec Katarzyny P. współoskarżonej w aferze Amber Gold. Zastosował wobec niej wolnościowe środki zapobiegawcze. Kobieta jest nieprawomocnie skazana na 12,5 roku więzienia w związku z aferą finansową Amber Gold.

Na antenie Polskiego Radia 24 sytuację tę ocenił Jan Mosiński. Jak wskazał "jest to dziwna decyzja gdańskiego sądu, ale jak mówią co poniektórzy, chcesz wyjść trochę wcześniej, to miej lepsze relacje z tzw. Klawiszem".

Posłuchaj
12:56 PR24_mp3 2021_09_23-16-35-11.mp3 Jan Mosiński: jest to sytuacja bez wątpienia wymagająca interwencji (Polskie Radio 24)

- Oczywiście to trochę obraża służbę więziennictwa, ja mam wiele szacunku do pracy tego resortu, natomiast jest to sytuacja bez wątpienia wymagająca interwencji - wskazał. - Myślę, że prokuratura w jakiś sposób będzie się do tego odnosić - podkreślił.

Jak zaznaczył, powodem może być to, że "wyrok jeszcze się nie uprawomocnił". - Zapewne dlatego ta pani skorzystała z możliwości czasowego opuszczenia aresztu tymczasowego - objaśnił.

Dodał jednak, że "bez wątpienia jest to niespotykana sytuacja, jeśli chodzi o podobne sprawy". - Doskonale wiemy, ile tysięcy osób ucierpiało w wyniku szkodliwej działalności Amber Gold i osób z tą firmą związanych - podkreślił.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Jan Mosiński, PiS

Data emisji: 23.09.2021

Godzina emisji: 16.35


jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem