more_horiz

USA wyślą do Europy tysiące dodatkowych żołnierzy. Andrzej Grzyb: to odpowiedź na zarzuty o bierność

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 17:47
- Myślę, że jest to odpowiedź na wypowiedzi, które miały trochę zniecierpliwiony charakter, po powołaniu nowej administracji amerykańskiej, czy to zainteresowanie Europą i problemami, które się w niej koncentrują, w szczególności na jej wschodniej flance, jest autentyczne, czy jest tylko deklarowane - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Grzyb (PSL).  

Jak informuje Pentagon, prezydent Joe Biden zatwierdził wysłanie dodatkowych 3 tys. żołnierzy USA do Polski, Niemiec i Rumunii, aby wesprzeć sojuszników Stanów Zjednoczonych w obliczu koncentracji wojsk Rosji wokół Ukrainy.

Decyzję Joe Bidena skomentował polityk PSL. 

- Myślę, że ta odpowiedź w postaci wysłania kontyngentu 2 tysięcy żołnierzy z Fort Bragg do Polski i również tysiąca dyslokowanych z Niemiec do Rumunii to jest rzeczywista odpowiedź na pytania, której powstają w związku z tym, czy zaangażowanie NATO i USA jest tylko deklarowane, czy jest ono rzeczywiste - stwierdził. 

Gość audycji podkreślił, że wszystkie działania, które podejmowane są przez polski rząd, USA i NATO, to dowód na to, jak poważnym zagrożeniem jest możliwość inwazji rosyjskiej na Ukrainie.  

- W moim przekonaniu krocząca ilość podejmowanych różnych decyzji i działań USA i innych partnerów w NATO, świadczy o tym, że konflikt rosyjsko-ukraiński jest autentyczny, że od początku jest on cały czas przez nie monitorowany. Jest traktowany jako poważne zagrożenie dla destabilizacji nie tylko Ukrainy, ale również wszystkich partnerów na flance wschodniej, w tym Polski - zaznaczył Andrzej Grzyb.


Posłuchaj
09:03 PR24_mp3 2022_02_02-16-50-58.mp3 Andrzej Grzyb o wsparciu USA wschodniej flanki NATO w związku z kryzysem na Ukrainie ("Rozmowa PR24")

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Krzysztof Świątek 

Gość: Andrzej Grzyb (PSL)

Data emisji: 02.02.2022

Godzina: 16.50

kmp

Zobacz także

Zobacz także