more_horiz

Sejmowa komisja ds. inwigilacji. Lisiecki: wycieki i niedopowiedzenia mogą podgrzewać emocje

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2022 18:18
- Wiem, że - szczególnie jeśli chodzi o utajnione obrady - najciekawsze rzeczy posłowie często starają się wynieść na zewnątrz. Dzieje się tak, ponieważ na niedopowiedzeniach można budować różne scenariusze, napięcia i podgrzewać emocje w przestrzeni publicznej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisiecki (PiS).
Sejmowa komisja śledcza ds. inwigilacji. Paweł Lisiecki: wycieki i niedopowiedzenia mogą podgrzewać emocje w przestrzeni publicznej
Sejmowa komisja śledcza ds. inwigilacji. Paweł Lisiecki: wycieki i niedopowiedzenia mogą podgrzewać emocje w przestrzeni publicznejFoto: PR24/ Adam Koniecki

W czwartek Paweł Kukiz złożył wraz z przedstawicielami opozycji wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. inwigilacji. Jak wskazano, jeśli taki zespół powstanie, to zbada również fakty z okresu rządów Platformy Obywatelskiej.

Paweł Lisiecki powiedział Polskiemu Radiu 24, że "zapewne w tej kwestii zostanie podjęta dyskusja w ramach klubu Prawa i Sprawiedliwości, na której zostanie zdecydowane, jakie stanowisko partia zajmie wobec tego tematu". Podał ponadto w wątpliwość duży zakres czasowy, jaki miałaby zbadać komisja.

- Domyślam się, że w przypadku działania służb specjalnych takich spraw będzie multum. Nasuwa się pytanie, czy komisja w ogóle będzie w stanie pracować. Obawiam się, że szybko by ugrzęzła ze względu na liczbę lat oraz faktów, które miałaby do sprawdzenia - powiedział.

Lisiecki: wycieki i niedopowiedzenia mogą podgrzewać emocje

Gość audycji zwrócił uwagę, że do członków komisji może wpływać bardzo dużo wniosków o wyłączenie jawności posiedzeń lub zeznań. Zaznaczył również, że część utajnionych wypowiedzi może wyciekać w trakcie prac kolegium.

- Znam się na działaniach komisji różnego rodzaju i wiem, że - szczególnie jeśli chodzi o utajnione obrady - najciekawsze rzeczy posłowie często starają się wynieść na zewnątrz. Dzieje się tak, ponieważ na niedopowiedzeniach można budować różne scenariusze, napięcia i podgrzewać emocje w przestrzeni publicznej - wyjaśnił.

Paweł Lisiecki wskazał również, iż "odnosi wrażenie, że osoby, których telefony nie były inwigilowane, mają pewnego rodzaju żal", ponieważ "to by oznaczało, że nie są ważni w przestrzeni publicznej".

Posłuchaj
12:52 PR24_mp3 2022_02_10-16-35-46.mp3 Paweł Lisiecki o porozumieniu opozycji ws. powołania sejmowej komisji ds. inwigilacji ("Rozmowa PR24"/Polskie Radio 24) 

Więcej w nagraniu.

Czytaj także:

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Lisiecki (PiS)

Data emisji: 10.02.2022

Godzina emisji: 16.35

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem