more_horiz

Bartoszewski: to skandaliczne, że w Warszawie nie ma poważnej ulicy im. Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 18:31
- Lech Kaczyński był nie tyko prezydentem Polski. Był również prezydentem Warszawy. Zrobił coś konkretnego dla tego miasta. Jest rzeczą bardzo niedobrą, skandaliczną, że przez 12 lat rada miasta nie zdecydowała się nadać żadnej poważnej ulicy jego imienia - podkreślił w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL.
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil Bartoszewski Foto: PR24/AK

Rada Warszawy zdecydowała o przyznaniu honorowego obywatelstwa Hannie Gronkiewicz-Waltz oraz Witalijowi Kliczce. Kandydaturę mera Kijowa zaproponował klub PiS, a byłej prezydent stolicy – klub KO.

Za sprawą radnych z Koalicji Obywatelskiej głosowanie nad obiema kandydaturami odbywało się łącznie i nie poprzedziła go żadna debata.

Gość PR24 był pytany o opinię na temat uhonorowania w ten sposób Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Nie ja jestem od przyznawania takich tytułów. To robi rada miasta - podkreślił Władysław Teofil Bartoszewski.

"Zrobił coś dla tego miasta"

Jego zdaniem, po dwunastu latach od tragicznej śmierci byłego prezydenta stolicy Lecha Kaczyńskiego, miejscy radni już dawno powinni znaleźć sposobność na wyróżnienie tego polityka, na przykład poprzez nadanie jego imienia, jak to określił "poważnej" ulicy w Warszawie. 

- Uważam że jest rzeczą bardzo niedobrą, skandaliczną, że przez 12 lat rada miasta nie zdecydowała się nadać żadnej poważnej ulicy imienia śp. Lecha Kaczyńskiego - zaznaczył poseł PSL. 

Jak dodał, był on "nie tylko prezydentem naszego kraju". - Był również prezydentem miasta stołecznego Warszawa. Był odpowiedzialny między innymi za stworzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Osobiście pomógł w tym, żeby powstało Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zrobił coś dla tego miasta - podsumował Władysław Teofil Bartoszewski.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:03 _PR24_AAC 2022_06_13-17-36-51.mp3 Władysław Teofili Bartoszewski o Lechu Kaczyńskim i decyzjach rady miasta Warszawa (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (PSL)
Data emisji: 13.06.2022
Godzina emisji: 17.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także