more_horiz

Brak wypłaty środków z KPO dla Polski. Anna Milczanowska: chodzi o to, żeby wywrócić nasz rząd

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 18:28
- Ciągle pozostawaliśmy w nadziei, że rozmawiamy z poważnym partnerem. Za takiego uważaliśmy Komisję Europejską i jej przewodniczącą. Okazało się jednak, że zostaliśmy oszukani - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości.

Komisja Europejska na początku czerwca zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy, co było krokiem w kierunku wypłaty przez UE 23,9 mld euro dotacji i 11,5 mld euro pożyczek w ramach Funduszu Odbudowy, jednak pieniądze nie zostały wypłacone. Wiceszef MSZ Marcin Przydacz powiedział w RMF FM, że "na tym etapie staramy się przede wszystkim pozyskać pieniądze, ale jeśli okaże się to niemożliwe, będziemy występować do TSUE, aby zmusić KE do przestrzegania prawa". - Nie wykluczamy też porzucenia w ogóle współpracy w ramach Krajowego Planu Odbudowy - przyznał.

Krajowy Plan Odbudowy

Anna Milczanowska potwierdziła, że Polska będzie dochodziła swoich praw, jednak postawa Komisji Europejskiej zupełnie utrudnia jakiekolwiek działania. - Będziemy się odwoływać od decyzji, które co chwila zapadają w Brukseli. Tak naprawdę prawo jest łamane nie przez nas, ale przez Komisję Europejską - podkreśliła.

- Ciągle pozostawaliśmy w nadziei, że rozmawiamy z poważnym partnerem. Za takiego uważaliśmy Komisję Europejską i jej przewodniczącą. Okazało się jednak, że zostaliśmy okłamani. W czerwcu wszystko było dobrze, ale teraz jest coś nie tak - dodała.

Gość Polskiego Radia 24 oceniła, że działania instytucji Unii Europejskiej mają za cel uderzenie w polski rząd. Anna Milczanowska powiedziała, że politycy zdają sobie z tego sprawę i będą bronić polskiej suwerenności. - Chodzi w tym wszystkim o to, żeby wywrócić nasz rząd. Nie możemy do tego dopuścić, bo musimy stać na straży racji państwa i tego będziemy bronić - zaznaczyła.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
15:26 PR24_mp3 2022_09_27-17-35-17.mp3 Anna Milczanowska m.in. o sytuacji związanej z KPO (Rozmowa PR24)

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Anna Milczanowska (Prawo i Sprawiedliwość) 
Data emisji: 27.09.2022
Godzina emisji: 17.35

dz

Zobacz także

Zobacz także