more_horiz

Bogusław Liberadzki o Rosji: imperatorzy nigdy nie poprzestają na tym, co już osiągnęli

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 17:33
- Wśród państw członkowskich zaczyna się rysować świadomość tego, że skoro taka rakieta spadła na terytorium Polski, to może spaść i u nich - mówił w Polskim Radiu 24 Bogusław Liberadzki, poseł Nowej Lewicy.
Bogusław Liberadzki
Bogusław Liberadzki Foto: PR24

Wczoraj po południu w Przewodowie spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch Polaków. Jak mówił przed posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent, jest wysoce prawdopodobne, ż e na terytorium Polski spadła rakieta ukraińskiej obrony powietrznej. Wczoraj doszło do zmasowanego rosyjskiego ataku na ukraińską infrastrukturę energetyczną. - Ukraina broniła się. Mieliśmy do czynienia z poważnym starciem wywołanym przez Rosję - mówił prezydent.

Wybuch na terytorium Polski

Na antenie Polskiego Radia 24 do sytuacji w Przewodowie i do reakcji na nią wśród europarlamentarzystów odniósł się poseł Nowej Lewicy, Bogusław Liberadzki. Jak przekazał, "o 9 rano na posiedzeniu swojej grupy politycznej złożyłem taki komunikat, oświadczenie, które dotyczyło wybuchu na terytorium Polski, w którym zginęły dwie osoby".

- Zgodzono się z moimi wnioskami czy konkluzjami, które mówiły o tym, aby po pierwsze  przeprowadzić cały kompleks analiz, ustalić trajektorię lotu pocisków, po drugie, że trzeba ustalić czy to był przypadek czy było to zamierzone oraz po trzecie, że trzeba mieć świadomość, że gdyby nie totalny atak we wtorek na Ukrainę to nie było by tego zdarzenia - podkreślił.

Czy Rosja to państwo terrorystyczne?

Zapytany o to, czy europarlamentarzyści uznają Rosję za państwo terrorystyczne, wskazał, że "wśród państw członkowskich zaczyna się rysować świadomość tego, że skoro taka rakieta spadła na terytorium Polski, to może spaść i u nich". - Zwłaszcza, że wypowiedziałem się bardzo jasno zaznaczając, że imperatorzy nigdy nie poprzestają na tym, co już osiągnęli - podkreślił.

Dodał, że "jeśli imperium rosyjskie zdobyłoby Ukrainę to będzie zdobywać dalej, będzie odtwarzać cały były Związek Radziecki". - Co do tego nastąpiła pełna zgoda i zrozumienie i przyjęto to do świadomości - powiedział.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:56 liberadzki .mp3 Bogusław Liberadzki: imperatorzy nigdy nie poprzestają na tym, co już osiągnęli (Polskie Radio 24)

***

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Bogusław Liberadzki, poseł Nowej Lewicy

Data emisji: 16.11.22

Godzina emisji: 17.35

jb

Zobacz także

Zobacz także