more_horiz

Sławomir Potapowicz (Nowoczesna): Koalicja Obywatelska już funkcjonuje w kilku miastach

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 17:40
- Początki są i Koalicja Obywatelska funkcjonuje już w wielu miastach - podkreślił w Polskim Radiu 24 Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej, odnosząc się do działań komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.
Audio
  • 07.08.2018 Sławomir Potapowicz Koalicja Obywatelska już funkcjonuje
Sławomir Potapowicz
Sławomir PotapowiczFoto: PR24

Jak zapewnił Sławomir Potapowicz efekty współpracy są zauważalne. - We Wrocławiu Koalicja Obywatelska zafunkcjonowała, jeśli chodzi o wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich. Myślę, że zarząd Nowoczesnej jeszcze tę decyzję potwierdzi, ale bardzo wyraźnie mówi się, że będzie to Jacek Sutryk - podkreślił.

Zapytany o to, czemu w kandydatem Nowoczesnej jest Jacek Sutryk (kandydat namaszczony przez ustępującego prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, dotychczasowy dyrektor departamentu spraw społecznych - przyp. red.), a nie poseł Michał Jaros, pochodzący i kandydujący z Wrocławia członek rady krajowej Nowoczesnej, któremu w marcu Rada Regionu Dolnośląskiego Nowoczesnej udzieliła jednogłośnej rekomendacji na kandydata na prezydenta Wrocławia, stwierdził, że "dziś większość opinii publicznej, ale i wyborców wrocławskich wskazuje na kandydata, który jest w stanie wygrać z kontrkandydatką PiS ( Mirosława Stachowiak-Rózecka - przyp. red.). Jest nim p. Sutryk, który mobilizuje znacznie szersze grono wyborców i różnego typu środowisk". Prócz poparcia ustępującego prezydenta i jego komitetu, Jacek Sutryk może liczyć też na wsparcie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/rr

----------------------------------

Data emisji: 07.08.18

Godzina emisji: 16.15Zobacz także

Zobacz także