more_horiz

Wspólny front opozycji? Poseł Lewicy: mówimy współpracy tak, ale na zasadach partnerskich

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 17:38
- Lewica jest za silną formacją, to trzecia siłą polityczną w parlamencie RP, 30 tys. członków, dwie największe i najmocniejsze młodzieżówki, a także ponad 300 siedzib w powiatach. To kapitał, którego nasi wyborcy nie pozwolą zmarnować - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Marcin Kulasek, pytany o ewentualną współpracę z PO w ramach Koalicji Obywatelskiej. - Mówimy o współpracy w opozycji: tak, ale na zasadach partnerskich - podkreślił. 

W niedzielę wieczorem Donald Tusk w rozmowie z jedną ze stacji telewizyjnych stwierdził, że "Lewica sama stawia znak zapytania, na ile chce współpracować z PiS, a na ile chce zmienić tę władzę i tej jasności nikt z nas nie ma”. W jego ocenie Lewica nie jest zdecydowana, czy stanie po stronie partii rządzącej, czy może zdecyduje się na starcie z PiS-em.

"Celem opozycji odsunięcie PiS od władzy"

- Donald Tusk znów zaczyna się brzydko bawić - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Kulasek z Lewicy, komentując słowa szefa PO. Gość "Rozmowy PR24" przypomniał, że w 2015 "opowiadanie o marginalizacji Lewicy, albo wyciąganie sformułowań, że »Lewica głosuje z PiS i nie wiadomo, czy po wyborach Lewica z PiS się nie dogada«" doprowadziło do tego, że "Lewica, przez to, że nie dostała się do Sejmu, to Zjednoczona Prawica z wynikiem niewiele ponad 30 proc. głosów" otrzymała premię z systemu D'Hondta i "w Sejmie zdobyła ponad 50 proc. mandatów". 

- Dlatego mówię, że Donald Tusk znowu zaczyna się brzydko bawić, wiedząc, że elektorat Lewicy, ten przepływowy, jest również elektoratem PO i niestety, może się to skońćzyć podobnie (jak w 2015 - red.) - podkreślił Gość Polskiego Radia 24.- Apeluję do Donalda Tuska, by nie szukał wrogów w opozycji. Celem opozycji powinno być odsunięcie PiS od władzy i to PiS jest przeciwnikiem, nie Lewica - wskazał Marcin Kulasek. 

"Współpraca tak, ale na zasadach partnerskich"

Pytany o komentarz do planów PO, która "chce sobie zwasalizować całe środowisko pod szyldem Koalicji Obywatelskiej", rozmówca Adriana Klarenbacha zaznaczył, że "na pewno taki los nie czeka Lewicy". - Mówimy o współpracy w opozycji: tak, ale na zasadach partnerskich. Lewica jest za silną formacją, jest trzecią siłą polityczną w parlamencie RP, mamy 30 tys. członków i dwie największe i najmocniejsze młodzieżówki, a także ponad 300 siedzib w powiatach. To kapitał, którego nasi wyborcy nie pozwolą zmarnować i my też nie pozwolimy na jego zmarnowanie - mówił Marcin Kulasek. 

Posłuchaj
13:09 Kulasek-MarcinPR24_mp3 2022_01_03-16-35-32.mp3 Marcin Kulasek: mówimy współpracy w opozycji tak, ale na zasadach partnerskich ("Rozmowa PR24")

W rozmowie więcej o sytuacji politycznej i planach na 2022 rok. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

Czytaj także: 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

ProwadzącyAdrian Klarenbach 

Gość: Marcin Kulasek (Lewica)

Data emisji: 3.01.2022

Godzina emisji: 16.35


mbl

Zobacz także

Zobacz także