more_horiz

Grabczuk: Polacy muszą zapomnieć o meczu z Argentyną i przygotować się mentalnie do następnego

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 17:23
- To co radziłbym swoim zawodnikom, to to, że walka już się skończyła i trzeba o niej zapomnieć. Piłkarze muszą zapomnieć o meczu z Argentyną i przygotować się mentalnie do następnego - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Grabczuk (PO, KO).
Krzysztof Grabczuk
Krzysztof GrabczukFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

W środę odbył się mecz fazy grupowej mistrzostw świata piłki nożnej, w którym Polska przegrała z Argentyną 2:0. Mimo to, polska reprezentacja zapewniła sobie awans do fazy pucharowej - pomógł w tym wynik rozgrywanego jednocześnie spotkania pozostałych drużyn grupy, Meksyku z Arabią Saudyjską - 2:1. Kolejnym rywalem Polski w 1/8 finału będzie Francja.

Do emocji po meczu Polska-Argentyna i do przewidywań dotyczących meczu z Francją odniósł się na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Grabczuk. Jak wskazał, środowy mecz "został tak ustawiony, abyśmy wysoko nie przegrali". - Najlepszym wynikiem byłoby dla nas gdybyśmy zremisowali - ocenił. - W drugiej połowie polska reprezentacja praktycznie nie istniała i wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na koniec tego meczu i patrzyliśmy co wydarzy się na drugim boisku - ocenił.

"Polacy muszą się przygotwać do następnego meczu"

Zapytany o to, czy lepsza jest drużyna Argentyny czy Francji odparł, że "trudno powiedzieć". - Jednak to co radziłbym swoim zawodnikom, to to, że walka już się skończyła i trzeba o niej zapomnieć - podkreślił. - Piłkarze muszą zapomnieć o tym meczu i przygotować się mentalnie do następnego - zaznaczył.

- Z Francją może być bardzo różnie. Wszyscy mówią, że nasza reprezentacja może dostać łomot, jednak ja uważam, że naprawdę może być bardzo różnie - wskazał. - Myślę, że trener dobrze ustawi reprezentację - dodał.

Zaznaczył, że nasi piłkarze "po pierwsze powinni bardziej atakować". - Kontrataki to jest za mało i Lewandowski nie może sam grać - wyjaśnił. Ocenił także, że "widać, że Wojtek Szczęsny jest w życiowej formie". - Obronić dwa rzuty karne - to przechodzi do historii. Zwłaszcza, gdy jest to rzut karny Messiego - zaznaczył.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:13 Grabczuk.mp3 Krzysztof Grabczuk o Mundialu 2022: Polacy muszą zapomnieć o meczu z Argentyną  (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Krzysztof Grabczuk (PO, KO)

Data emisji: 1.12.2022

Godzina: 16.35jb

Zobacz także

Zobacz także