more_horiz

Zgrzyty na linii Polska 2050 - PO - Lewica - PSL. Hennig-Kloska: atakują nas koledzy z opozycji

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 18:42
- Nie da się budować jedności opozycji, uprawiając w ten sposób politykę. Apeluję do wszystkich liderów, by tego nie robili. Jesteśmy obiektem zmasowanego ataku - mówiła w Polskim Radiu 24 Paulina Hennig-Kloska z ugrupowania Szymona Hołowni Polska 2050.
Paulina Hennig-Kloska
Paulina Hennig-Kloska Foto: PR24/AK

Szymon Hołownia miał krytykować szefową koła Polski 2050, zarzucając jej "wychodzenie przed szereg i brak kompetencji" - donosi Interia. Portal opisuje, że powodem takiego incydentu miała być konferencja prasowa dotycząca nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

Jednak Paulina Hennig-Kloska zaprzeczyła w Polskim Radiu 24, że takie zdarzenie miało miejsce. - Jestem pewna, że Szymon Hołownia nie powiedział tych słów. Wiem, jakim szacunkiem darzy Hannę Gill-Piątek, jakim szacunkiem cieszy się ona w naszym zespole. Hanna Gill-Piątek dba o ludzi, kieruje się dobrem obywateli, ma bardzo dobry kontakt z wyborcami. Przede wszystkim jest członkiem naszego zespołu, stoi na jego czele i jest szanowana. Nie będziemy się odnosić do takich ataków na nas. Taki styl uprawiania polityki jest nam obcy - powiedziała Paulina Hennig-Kloska.

- Nie da się budować jedności opozycji, uprawiając w ten sposób politykę. Apeluję do wszystkich liderów, by tego nie robili. Jesteśmy obiektem zmasowanego ataku. Od początku roku atakowało nas PiS, potem Konfederacja. Teraz atakują nas koledzy z opozycji - dodała. 


Posłuchaj
13:34 PR24 2023_01_27-17-35-58.mp3 Paulina Hennig-Kloska gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Opozycję podzieliło głosowanie w Sejmie w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Większość posłów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego wstrzymało się od głosu, a Polska 2050 opowiedziała się przeciwko nowelizacji. Wcześniej Gill-Piątek deklarowała, że jej ugrupowanie jest skłonne wstrzymać się od głosu. Szymon Hołownia ostatecznie zmienił jednak zdanie. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że punktem zwrotnym w relacjach Platformy i Polski 2050, ale również Szymona Hołowni, Lewicy i ludowców, było wystąpienie Tuska przed głosowaniem. "Hołownia miał spotkać się z władzami klubów i oświadczyć, że zmienia zdanie i nie będzie postępował jak reszta opozycji. Przy okazji nieelegancko odniósł się do deklaracji złożonych wcześniej przez szefową własnego koła. Jak stwierdził, jego koleżanka wyszła przed szereg i nie ma kompetencji, żeby ogłaszać decyzje dotyczące jego ugrupowania" - pisze Interia.

Więcej w nagraniu.

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Paulina Hennig-Kloska (Polska 2050) 

Data emisji: 27.01.2023

Godzina emisji: 17.35

PR24/jt/kor

Zobacz także

Zobacz także