more_horiz

PiS na specjalnej stronie przypomina czasy rządów Tuska. Andruszkiewicz: pokazujemy twarde dane

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 18:42
- W sieci pokazujemy twarde dane, dotyczące m.in. wynagrodzeń, stopy bezrobocia, programów wsparcia czy zerowych podatków dla młodych - powiedział w Polskim Radiu 24 sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz, odnosząc się do informacji publikowanych na stronie www.tuskznaczybieda.pl.
Politycy PiS przypominają dane gospodarcze z czasów koalicji PO-PSL
Politycy PiS przypominają dane gospodarcze z czasów koalicji PO-PSLFoto: PR24

W piątek politycy Prawa i Sprawiedliwości poinformowali o uruchomieniu strony internetowej www.tuskznaczybieda.pl. Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM, powiedział w Polskim Radiu 24, że jego formacja za pośrednictwem strony skierowała bardzo jasny przekaz w kierunku Polaków i Platformy Obywatelskiej, dotyczący zarządzania państwem polskim w czasach, kiedy Donald Tusk pełnił funkcję szefa rządu. Jak wskazał, na stronie na bieżąco publikowane są dane gospodarcze, także w ujęciu lokalnym.

Na uwagę, że opozycja wykorzystuje publikowane tam informacje na własne potrzeby, gość audycji odpowiedział: "Takie są prawa demokracji i prawa debaty publicznej". - Słuszność jest po naszej stronie. W sieci pokazujemy twarde dane, dotyczące między innymi wynagrodzeń, stopy bezrobocia, programów wsparcia czy zerowych podatków dla młodych - powiedział Adam Andruszkiewicz, oceniając jednocześnie, że pod rządami Donalda Tuska nie było tak dobrze, jak jest teraz.

"Tusk znaczy bieda"

Gość audycji skomentował też, że aktualnie opozycja skupia się tylko i wyłącznie na inflacji, która wstępuje w całej Europie, a zwłaszcza w naszym regionie. Podkreślił, że stan ten jest po prostu skutkiem rosyjskiej wojny na Ukrainie.

- Wysoka inflacja w całej Europie jest efektem kryzysu energetycznego, który został wywołany przez Władimira Putina, a także efektem pełnoskalowej operacji wojennej, którą Rosja wypowiedziała Ukrainie - powiedział sekretarz stanu w KPRM.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:10 PR24_mp3 2023_02_06-17-36-03.mp3 Adam Andruszkiewicz o stronie www.tuskznaczybieda.pl ("Rozmowa PR24"/Polskie Radio 24) 

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Adam Andruszkiewicz (sekretarz stanu w KPRM)

Data emisji: 06.02.2023 r.

Godzina emisji: 17.35

ng/PR24/kor

Zobacz także

Zobacz także