more_horiz

Poseł PiS: opozycja zapełnia swój program naszymi propozycjami. To niepoważne

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 20:23
- Widzimy, że ich "tabula rasa" zapisuje się naszymi pomysłami "bis". Nie mają swojego programu, podchwytują te propozycje, które my przedstawiamy i starają się je modyfikować pod siebie. (...) Moim zdaniem to nie jest poważne. Panowie i panie z opozycji, przedstawcie swój program - apelował w Polskim Radiu 24 poseł PiS Patryk Wicher.

Na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości lider partii rządzącej zapowiedział podniesienie programu Rodzina 500+ do poziomu 800 złotych. Ponadto zaproponował, aby autostrady w Polsce były dla pojazdów osobowych bezpłatne - początkowo mowa o autostradach publicznych, później ma to objąć także te, które powstały w ramach tzw. partnerstwa publiczno-prywatnego. Trzecia propozycja dotyczyła darmowych leków dla seniorów od 65 r.ż. (dotąd program darmowych leków obowiązywał od 75 r.ż.) oraz dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż.

Patryk Wicher: propozycja 800+ jest przemyślana

W Polskim Radiu 24 propozycje programowe PiS-u komentował poseł PiS-u Patryk Wicher. Gość audycji stwierdził, że przedstawiciele partii opozycyjnych, proponując progi dochodowe dla 800+, ograniczenia w programie dla osób niepracujących czy inne zmiany - chcą zabłysnąć, pokazać jakąś swoją podmiotowość, a także wykazać, że PiS podejmuje decyzje nieprzemyślane.

- To nie jest prawda. My mamy to przemyślane. Gdy się sięgnie do źródeł, do danych, do statystyk, do danych związanych np. z PKB i innymi elementami makro- i mikroekonomii, można zobaczyć, że wcale ta polityka nie jest bezsensowna, jak to próbuje się nam wmówić, i można zobaczyć, że w dłuższej perspektywie ta polityka przyniesie - wbrew pozorom - pozytywne skutki - wyjaśnił Patryk Wicher.

"Opozycja nie ma programu i bierze nasze pomysły"

Komentując propozycję darmowych autostrad, poseł PiS stwierdził, że czysto technicznie poprawi to przejezdność na autostradach, ale także - stwierdził - rozwiązanie wydaje się dobre, tylko wymaga ustalenia, jak będzie to wyglądać w przypadku pojazdów z zagranicy.

Zauważył, że politycy opozycji, a szczególnie Platformy Obywatelskiej, swój program przygotowują w taki sposób, że biorą pomysły PiS i ogłaszają jako swoje. - Widzimy, że ich "tabula rasa" zapisuje się naszymi pomysłami "bis". Nie mają swojego programu, podchwytują te propozycje, które my przedstawiamy, i starają się je modyfikować pod siebie. (...) Moim zdaniem to nie jest poważne. Panowie i panie z opozycji, przedstawcie swój program - apelował Patryk Wicher.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
11:40 [PR24]PR24 (mp3) 22 maj 2023 17_35_46_Wicher.mp3 Patryk Wicher o propozycjach programowych PiS ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Patryk Wicher (PiS)
Data emisji: 22.05.2023
Godzina emisji: 17.35

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także