more_horiz

"Wymierzona przeciwko Putinowi i jego służbom". Rzecznik PiS o komisji ds. badania rosyjskich wpływów

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 18:23
- Ustawa w tej sprawie nie jest skierowana wobec jakiegokolwiek polityka. To ustawa antyputinowska, przeciwko Putinowi i jego służbom - podkreślił w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Rafał Bochenek. 
Rafał Bochenek
Rafał Bochenek Foto: PR24/AK

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Ustawę krytykują ugrupowania opozycyjne, które wskazują m.in., że jest ona niekonstytucyjna i narusza zasady demokratycznego państwa prawa.

- W październiku 2022 roku Donald Tusk sam mówił o konieczności powołania komisji ds. wpływów rosyjskich. Sugerował, że my na pewno nie będziemy chcieli takiej komisji - podkreślił Rafał Bochenek.

"Wzmacnia bezpieczeństwo państwa" 

Jego zdaniem "ustawa o komisji ds. badania wpływów rosyjskich umacnia bezpieczeństwo państwa polskiego".

- Wzmacnia polską demokrację, oczyszcza przestrzeń publiczną z ludzi, którzy działali lub nadal działają pod wpływem agentury rosyjskiej i rosyjskich służb - zaznaczył rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. 

Według niego komisja weryfikacyjna jest potrzebna polskim obywatelom. - Chodzi o to, aby w życiu publicznym przestały funkcjonować osoby, które współpracowały z różnego rodzaju rosyjskimi służbami. To ma dziś niebagatelne znaczenie - powiedział polityk. 

Podkreślił również, że ustawa dotycząca badania wpływów rosyjskich "nie jest skierowana w jakiegokolwiek polityka". - To ustawa antyputinowska, przeciwko Putinowi i jego służbom - podsumował Rafał Bochenek. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
17:23 PR24 2023_05_30-17-35-31.mp3 Rafał Bochenek o komisji ds. rosyjskich wpływów (Rozmowa PR24) 

***

Audycja: Rozmowa PR24
Prowadzi: Adrian Klarenbach 
Gość: Rafał Bochenek (rzecznik PiS)
Data emisji: 30.05.2023
Godzina emisji: 17.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także