more_horiz

"Jestem zdziwiony, że tak się odwdzięczają". Poseł Lewicy o zapowiedzi pozwania Polski przez Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 17:12
- Zachodzę w głowę, dlaczego się do takiego kroku posunęli. Cały czas, czy w Europie, czy na świecie, lobbowaliśmy za militarną i ekonomiczną pomocą dla Ukrainy, przyjęliśmy ponad 1,5 miliona uciekinierów z Ukrainy pod swoje dachy - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Paweł Krutul, komentując zapowiedź pozwania Polski przez Ukrainę za utrzymanie embarga na import zboża.

- Dziwię się, że Ukraińcy tak nam się odwdzięczają za to, że pomogliśmy im w pierwszych godzinach napaści Rosji na ich ziemię - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Paweł Krutul, komentując zapowiedź skierowania przez Ukrainę pozwu przeciw m.in. Polsce za utrzymanie zakazu importu zboża z tego kraju.

- My chcemy po prostu bronić swój rynek, polskich rolników i polski biznes z tym związany. Zachodzę w głowę, dlaczego się do takiego kroku posunęli. Cały czas, czy w Europie, czy na świecie, lobbowaliśmy za militarną i ekonomiczną pomocą dla Ukrainy. Przyjęliśmy też ponad 1,5 miliona uciekinierów z Ukrainy pod swoje dachy. Jestem zaskoczony - podkreślił gość "Rozmowy PR24".

Ukraina zamierza pozwać Polskę. Chodzi o embargo na import zboża

Ukraina zamierza pozwać Polskę, Słowację i Węgry za utrzymanie zakazu importu zbóż przez te kraje. Napisał o tym serwis "Politico", powołując się na ukraińskiego zastępcę ministra do spraw ekonomicznych Tarasa Kaczkę. Powiedział on w wywiadzie, że Ukraina może zastosować równoważne działania, jeśli Polska nie zrezygnuje z embarga, by "udowodnić, że to działanie jest niewłaściwe z prawnego punktu widzenia".

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
11:27 Paweł-Krutul--PR24_mp3 2023_09_18-16-37-39.mp3 Paweł Krutul o zapowiedzi ukraińskiego pozwu wobec Polski ("Rozmowa PR24")

Czytaj także w Niezalezna.pl: Minister Telus o wsparciu dla rolników. "Jesteśmy z nimi zawsze, nie tylko na dożynkach"

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Krutul (poseł Lewicy)

Data emisji: 18.09.2023

Godzina emisji: 16.35


Polskie Radio 24/mbl

Zobacz także

Zobacz także